На сесії міської ради не обійшлося амбіцій

Знайти компроміс у владних ешелонах задля вирішення важливих питань життєдіяльності Лебединської територіальної громади іноді буває важко. Підтвердженням тому стало пленарне засідання чергової 19 сесії міської ради. Вкотре на заваді конструктивній роботі стали амбіції різних політичних сил, представники яких обрані до міськради нинішнього скликання.

Не може не тішити хоча б той факт, що депутати майже не ігнорують пленарні засідання, і цього разу на сесію з’явилося 30 міських обранців. Але дивною видається відсутність на сесіях депутата Василя Калити, колишнього голови Лебединської районної ради. Свого часу, коли він обіймав цю посаду, він не допускав подібного. До речі, 20 серпня, у Підопригорах на святкуванні 30-ї річниці Незалежності України, трапилося побачити його серед гостей.

На жаль, продовжує «кульгати» і дисципліна окремих депутатів. Вони запізнюються, залишають робочі місця у сесійній залі задля вирішення власних справ.

Найцікавіше ж розпочалося під час розгляду безпосередньо проєктів рішень. Уже на першому питанні при затвердженні Програми розвитку культури і туризму на території Лебединської міської територіальної громади на 2022-2024 роки у Світлани Горошко виникли питання до тексту документа. У підсумку, лише 18 депутатів підтримали цей проєкт рішення, та цього було достатньо для затвердження програми.

Зовсім гаряче у сесійній залі стало під час розгляду проєкту рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Лебедина» двічі Герою Соціалістичної Праці Марії Харитонівні Савченко. Жителі громади знають про заслуги цієї шанованої доярки-колгоспниці, тож присвоєння їй цього почесного звання є логічним.

Втім знайшлися й ті, хто заперечував! Першим, хто сказав категоричне «ні», був міський голова Олександр Бакликов. Він закликав добре подумати, приймаючи такі важливі рішення. А ще запитав, хто з ініціаторів такого подання востаннє був на могилі цієї відомої трудівниці. При цьому наголосив, що сам особисто ще зранку був на кладовищі і дуже здивувався, у якому стані місце поховання Марії Савченко.

Йому відповіла Наталія Логвиненко – одна із ініціаторів цього подання, і наголосила, що ця жінка своєю працею заслужила, щоб носити це почесне звання. Підтримав її і депутат Микола Зеленський, який назвав знамениту доярку легендою нашого краю, а ще запропонував комусь із депутатів повторити її подвиг, і перегнати стадо корів із Лебедина до того ж Саратова.

Депутати, мабуть таки дослухалися до слушних думок і підтримали це рішення 24 голосами «за». Крім Олександра Бакликова, який проголосував проти, утрималися Віталій Безкровний, Марина Громека, Костянтин Забуга, Олександр Марченко, Олександр та Юрій Савеки. Тож Марія Савченко стала першою жінкою у переліку 14 почесних громадян Лебедина.

Депутати внесли зміни до комплексної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства, енергозбереження та охорони навколишнього природного середовища громади. Таким чином, вони додали 200 тисяч гривень до раніше озвученої суми 2 млн. 500 тисяч гривень на придбання комунальних автобусів та затвердили передані Сумською районною радою 1 млн. 650 тисяч грнивень на капітальний ремонт Меморіалу Слави «Лебедина пісня».

Чимало протиріч у діях депутатів було і при розгляді деяких земельних питань. Насамкінець дійшло до того, що під час розгляду одного з них лише міський голова проголосував «за», всі інші утрималися.

Рекордні 165 хвилин тривала сесія міської ради і, як часто буває, закінчували роботу депутати зовсім не в тій кількості, з якої починали її. Хоча важко заперечити, що міські обранці своєю поведінкою мають подавати приклад виборцям.

Ігор КОЛЄСНІКОВ