На сесії Лебединської райради: від звіту головного лікаря до депутатських запитів (повна версія)

Голосування лебединських районних депутатів

Чергова сесія Лебединської районної ради, що відбулася 30 травня, обіцяла бути насиченою. Насамперед, через звіт головного лікаря центральної районної лікарні Владислава Шепіля. В цьому контексті очікували і приїзду керівника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Бутенка.

Із 26 обраних депутатів у сесії взяли участь 19, а також голова райдержадміністрації Віктор Химич разом із першим заступником Оксаною Лихиною, сільські голови, керівники підприємств та установ. Сергія Бутенка, на жаль, депутати не дочекалися і цього разу. Натомість, участь у роботі сесії взяла представник управління охорони здоров’я Олена Вакуленко.


У першу чергу, депутати розглянули два депутатські запити. У першому із них, Віталія Волощука, йдеться про заборгованість товариства «Полтавамол-прод» перед тридцяти двома жителями Межиріча за здане молоко. У жовтні-листопаді 2018 року підприємство не розрахувалося із межирічанами на суму, понад 40 000 гривень.


Другий запит, Сергія Лук’яненка, стосувався фактів підпалу майна родини Лебединського міського голови. Насамперед, чи проведена правоохоронцями перевірка осіб, названих Олександром Бакликовим у відео, викладеному у соц-мережах, і чи встановлена причетність цих осіб до скоєння злочину. Обидва запити спрямують до Лебединського відділення поліції та Роменської місцевої прокуратури.

Найбільш обговорюваним питанням сесії, безперечно, став звіт Владислава Шепіля. Через реформування галузі охорони здоров’я у громади виникає чимало питань, як далі надаватимуться медичні послуги. Свої побажання та за-уваження вони висловлюють і депутатам. Не вдаючись у деталі звіту головного лікаря, районні обранці вирішили одразу перейти до питань очільнику лікарні. Найбільше депутатів хвилювали перспективи лікувальної мережі Лебединщини. На це Владислав Шепіль відповів, що найближчим часом скорочення медичних закладів районної мережі та відділень центральної районної лікарні не планується.

14 депутатів із 19 присутніх підтримали проект рішення щодо звіту головного лікаря.

Представник управління охорони здоров’я Олена Вакуленко наголосила, що у процесі реформування медичної галузі та впровадження госпітальних округів зміни відбудуться у всіх без винятку медичних закладах області.

Лебединщину разом із Білопільщиною, Краснопільщиною та Сумами планують об’єднати у Сумський госпітальний округ.

Як і по всій країні, у межах цього округу працюватиме спеціальний дорадчий орган – рада госпітального округу. Вона й вирішуватиме, у яких саме лікувальних закладах які медичні послуги надаватимуться. Залежатиме це, в першу чергу, від наявної на момент остаточного реформування матеріальної бази, аби пацієнти могли отримати, нехай і не за місцем проживання, але дійсно якісні медичні послуги. Тож ті відділення у лікарнях округу, які обслуговують, із точки зору міністерських документів, недостатню кількість громадян, можуть бути скорочені на користь розвитку цих же відділень, але із сучаснішим обладнанням, в інших містах, що увійдуть до округу.
Тож депутати внесли пропозицію головному лікарю: до наступної сесії підготувати відповідні документи щодо матеріального забезпечення відділень лікарні. Це потрібно, аби підрахувати, скільки ж коштів варто вкласти у медзаклад, щоб зберегти під час реформування і створення госпітальних округів максимальну кількість відділень, а відтак – і кількість робочих місць.

Представлятимуть район голова районної ради Василь Калита та головний лікар центральної районної лікарні Владислав Шепіль.

Також депутати нарешті узгодили обрання представників від Лебединського району до складу госпітальної ради Сумського госпітального округу.
Представлятимуть район голова районної ради Василь Калита та головний лікар центральної районної лікарні Владислав Шепіль. Перший, відповідно, відстоюватиме позицію місцевої влади, другий – медичних працівників Лебединщини.
Таким чином, Лебединщина вже має чотирьох представників у складі ради госпітального округу. Від міста Лебедина до ради госпітального округу увійшли міський голова Олександр Бакликов та Юрій Величко – директор Лебединського психоневрологічного інтернату.

Навчання учнів у Курганському та Червленівському НВК коштує 60-70 тисяч гривень, при цьому держава виділяє 15 тисяч гривень.

Іншим не менш гострим питанням для депутатів стало припинення діяльності Червленівського та Курганського навчально-виховних комплексів. У першому закладі у поточному навчальному році перебувало 6 учнів та налічувалося 9 дітей у дитсадку. У наступному навчальному році учнівський контингент складатиме лише 2 учні третього класу та 5 дітей в ДНЗ.
У Курганському НВК зараз налічується 5 учнів та 5 дітей у ДНЗ. У 2019-2020 навчальному році контингент складатиме лише 2 учні та 4 дошкільнят.


За результатами голосування, жоден із пропонованих проектів рішень не набрав достатньої кількості голосів, тож поки заклади продовжуватимуть роботу. Цікаво, що окремі депутати по-різному проголосували за проекти рішень. Це, здавалося, свідчило не про державницьку позицію обранців громади, а швидше – про власні інтереси; можливо, остерігаються втратити підтримку громади, від якої депутата обрано до районної ради. Як пояснила начальник відділу освіти Людмила Дудченко, наразі навчання учнів у цих закладах коштує 60-70 тисяч гривень, при цьому держава виділяє тільки 15 тисяч. Ця цифра залежить, у першу чергу, від наповнюваності учнями навчальних закладів. Зі слів посадовиці, питання закриття Курганського і Червленівського комплексів виносилося на розгляд сесії саме у травні, аби мати час для визначення батьків із освітніми закладами на наступний навчальний рік та працевлаштування вивільнених педагогів. Депутати найближчим часом планують повернутися до розгляду питань щодо припинення діяльності зазначених НВК.
Також депутати прийняли рішення про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Лебединського району та районний бюджет на 2019 рік, затвердили оновлений список присяжних Лебединського районного суду.