На два місяці заборонили ловити раків

Заради збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. На Сумщині встановлено термін заборони на лов річкових раків у період другої линьки – із 1 серпня до 30 вересня 2021 року, коли вони найбільш вразливі.

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин. У молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст.85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн. та штраф – до 680 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 штук раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

У Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам, – 10 см. Сподіваємося, що громадяни будуть відповідальними та не нехтуватимуть забороною.

Для забезпечення оперативного реагування на факти браконьєрства прохання до всіх, хто бачить незаконний вилов раків на водоймах області чи збут біоресурсів та незаконних знарядь лову терміново повідомляти на «гарячу» лінію Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570