Молодь – для майбутнього

У старшого покоління часто складається думка, що нинішня молодь не активна, інертна, рухається у неправильному напрямку. Але це не зовсім так! Є небайдужі до майбутнього України, є свої герої нашого часу, кому випало боронити рідну землю від ворога, є симпатики навчання, є прибічники здорового способу життя. І серед них дуже багато молодих лебединців. Як же вони проводять своє дозвілля, чим займаються? Сьогоднішня «Тема дня» розповість, куди ж спрямовують свої зусилля представники молодіжного авангарду.

Ще у лютому 2018 року у нашому місті створена громадська організація «SWITCH ON». Така собі молодіжна спільнота, яка об’єднує представників активної молоді від 14 років для здійснення діяльності, спрямованої для задоволення та захист своїх законних соціальних, економічних, творчих, духовних та інших інтересів. Ініціаторами та активними членами організації стали студенти медичного та педагогічного коледжів нашого міста. Вони провели чимало добрих справ, спрямованих на покращення життя лебединців. «ЖЛ» перерахує лише декілька, щоб хоч якось уявити, для чого об’єдналася молодь, що вона хоче заявити. До прикладу, чи не кожної весни вони згуртовують навколо себе небайдужих громадян, організовують та проводять толоки на вулицях нашого міста. Однією з останніх таких акцій було прибирання території поблизу колишньої будівлі МРЕВ по вулиці Куличанській. Напередодні Новорічних свят вони звернулися до вихованців дошкільних та загальноосвітніх закладів міста з проханням виготовити вітальні листівки для людей похилого віку нашої громади. По цей час на окремих фасадах нашого міста збереглися мурали на підтримку акції «Будуємо Україну разом». Водночас молоді лебединські та італійські волонтери не тільки прикрашали паркани, а й допомагали відновлювати після пожежі житлове приміщення, відремонтували будинок родини учасника АТО та облаштували кімнати інклюзивно-ресурсного центру.

Окремо слід зупинитися на благородній акції, яку нещодавно започаткували у нашій державі. У 19 містах України проходив  всеукраїнський флешмоб «Намалюй життя в любові – Україна», спрямований на здоровий спосіб життя, масову ліквідацію на будинках реклами та інтернет-адрес із продажу наркотичних засобів. Останнім часом дуже часто на фасадах лебединських будинків, установ, організацій, розважальних закладів або просто на зупинках чи парканах приватних осель чи не кожного дня з’являються не завжди зрозумілі для більшості пересічних лебединців написи. Інколи ми навіть не вдивляємося в них і не завжди розуміємо, що ж вони означають, що закладають в наші душі. Хтось у цих написах говорить про почуття до коханої людини, а дехто таким чином просто подає знак уваги своїм знайомим. Прикро, що саме так лебединці проявляють інтерес до ближніх, соромлячись відверто розповісти про це.

Але часто подібні написи приховують загрозливу інформацію, яка може зашкодити суспільству, пропагувати вживання наркотичних засобів. У Лебедині є молодь, яка займається «знищенням» такої «реклами». Протягом останніх трьох років вони вивчають «потаємні» знаки та докладають зусиль, аби знизити в Лебедині показник наркотичного впливу. У вересні минулого року в нашому місті пройшла акція «Стоп наркотик», під час якої команда ГО «Громадський моніторинг Сумської області» замальовувала написи-посилання на телеграм-канал, де здійснюється збут наркотичних речовин. Шляхом замальовування інтернет-адрес вони хотіли привернути увагу до питання наркоманії, виходили на вулиці міста і паралельно проводили профілактичну роботу щодо небезпеки наркотиків. Ними було знайдено та замальовано 18 об’єктів на зупинках, фасадах будинків та стінах магазинів з такими посиланнями. Адже сьогодні існує проблема низької освіченості молоді щодо того, до яких наслідків може призвести вживання наркотичних речовин. До речі, інколи й не всі знають, що ж приховується за такими «інформативними» написами. Так, 96% молоді до 22 років розуміють, що там сказано, 39% українців віком 22-40 років – також знають про це. А ось 86%  респондентів від 40 до 80 років і гадки не мають про написи. Значить, дорослі не задумуються, що слід читати на парканах. На перший погляд, може здатися, що це просто чергове графіті, але будьте пильними та небайдужими. Якщо побачите схожий напис, не пошкодуйте фарби та замалюйте його.

У  цьому році молоді активісти активізували свою роботу. Із настанням тепла вони почали відшуковувати подібні написи та визначати певний напрямок і встановлювати скупчення цієї інформації. Тож виявилося, що заклики до наркотиків почергово з’являлися на вулицях Будильська, Шевська, Тараса Шевченка, Сумська, Вокзальна, площа Волі, Першогвардійська, Лісова, Плєханова, Білозерцева, Зарічна, Підлісна, провулку Клисів і майже на усіх мостах через річку Вільшанка. Аж 4 написи вони знайшли на вулиці Спартака поблизу колишнього заводу «Темп».

Небайдужі молоді люди не просто брали балончики із фарбою і замальовували написи, а й офіційно зверталися до міської ради за дозволом на знищення таких написів на зупинках громадського транспорту або адмінбудівлях. Місцева влада завжди з розумінням ставилася до молодіжного руху і водночас допомагала у придбанні фарби. Надавали допомогу й окремі небайдужі лебединці та власники магазинів будівельних матеріалів. Але зустрічалися й такі, хто забороняв ліквідовувати ці написи. Так, власник одного із розважальних закладів міста не тільки не дозволив прибрати напис, а залишив його на стіні. Чому? Хіба це не привід простежити, як же тут розважається молодь?

Називаємо активних лебединців, які своїми діями просто знищують зло, яке чи не щодня з’являється у нашому місті: Катерина Журавель, Альбіна Солопченко, Олександра Єрофеєва, Софія Басенкo, Вікторія Дорошенко, Олександр Мельник, Анна Ніконенко, Максим Богачов, Дарина Шушман, Аліна Зінченко, Аліса Харченко, Віталіна Подлесная, Михайло Чурбаков та Владислав Максименко. Їм можете допомогти і ви.

А тепер – головне: якщо побачите напис «@klad-boom111», одразу активуйте в телеграмі чат-бот «Стопнаркотик» та натисніть «Додати адресу». Після цього вашу заявку розгляне адміністратор та надішле адресу активістам, які поскаржаться на цей заклад адміністрації Telegram. Чим більше людей надішле подібну скаргу, тим більша вірогідність, що канал заблокують назавжди. Якщо зустріли схожий напис – дійте, бо, можливо, ваша дитина стане наступною. Як нам повідомили представники цієї молодіжної організації, сьогодні у чаті «@ klad-boom111» перебуває близько 400 молодих лебединців віком від 14 до 30 років. Остерігайтеся тих, хто отруює життя наших дітей, активно боріться з ними.

Декілька слів окремо про Владислава Максименка – того, хто докладає власні зусилля задля активного спрямування молоді на добрі вчинки. Із самого початку створення молодіжної організації цей 25-річний юнак залишився ватажком та організатором становлення молодіжного руху не тільки на Лебединщині – він голова Сумської обласної молодіжної ради. У його мріях облаштувати на базі центральної міської бібліотеки молодіжний центр для нашої громади. Зі своїми однодумцями він хоче створити умови для активного відпочинку та дозвілля нашої молоді. Гадаємо, що навіть не треба роздумувати над тим, чи варто допомагати їм. Слід просто спрямувати свої зусилля на розуміння їхніх справ, на формування їхньої активної, дієвої та корисної життєвої позиції.

А ви, молоді та активні лебединці! Приєднуйтеся до починань громадської організації «SWITCH ON» та спрямуйте свої власні сили на виховання та самовдосконалення свого покоління для здорового майбутнього рідного міста, громади, області та усієї України.

Ігор КОЛЄСНІКОВ