Місцеві петиції: чи очистять Вільшанку?

Про Єдину систему місцевих петицій «ЖЛ» уже неодноразово згадувала. Ба, більше – навіть була ініціатором найпершої із них, хоча достатньої підтримки заклик створити пішоходну зону із Соборної площі так і не отримав. Чи ж змінився підхід лебединців до подібного способу спонукання влади діяти активно із певних проблемних питань?

Одразу спойлеримо: ні, не змінився. Ну, або ж не надто сильно. За весь час дії системи місцевих електронних петицій на Лебединщині, небайдужими громадянами подано 6 петицій (у розділі знаходиться 7, але один із закликів – про порятунок Лебединого озера від екологічної катастрофи – чомусь продубльований).

Перша, уже згадана раніше, про пішоходну Соборну площу, була створена 13 лютого 2019 року. За 90 днів її підтримало усього 26 осіб.

Згодом люди просили проголосувати за все те ж відновлення озера (сумарно по обом петиціям – 46 + 7 голосів із необхідних 200), за відмову від використання пластикових соломинок при продажу напоїв (5/200), за ремонт дороги по вул.Кобижча (29/200) та за впровадження концепції «Нові підходи в управлінні мікроекономікою» (7/200). Жодна із них не набрала необхідної кількості голосів, аби потрапити на розгляд до місцевої влади.

Остання ж петиція, подана Дмитром Трофименко 26 травня 2020 року, стосується очищення русла та берегів річки Вільшанки від сміття.

«На даний час екологічний стан річки Вільшанки є кризовим. Однією з причин є забруднення природного водоймища різними видами відходів, а особливо твердими побутовими відходами. Тому прошу місцеву владу та населення почати порятунок прекрасної малої річки Вільшанки , що є окрасою нашого міста! Приєднуйтесь! Майбутнє у наших руках!»

йдеться у тексті звернення.

Нині її підтримали 60 небайдужих громадян, але до мінімум у 200 голосів й досі не досягнутий. Голосування ж закінчується, що символічно, 24 серпня, у День Незалежності України. Чи вдасться набрати необхідну кількість підписів за такий короткий термін, коли за всі попередні три місяці цього не сталося? Що ж, можна перевірити.

Коли у вас є бажання долучитися до так званої «електронної демократії», ще й посприяти у очищенні нашої лебединської Вільшанки, можете проголосувати на підтримку петиції за посиланням. Для «підписання» знадобиться коротка реєстрація, де у вас попросять вказати ПІБ, ваше місто, адресу електронної пошти (використовуватиметься для входу) та номер мобільного (для підтвердження реєстрації).