Міський голова зупинив рішення ради щодо Марії Харитонівни Савченко

Міський голова Олександр Бакликов відповідним розпорядженням від 2 вересня 2021 року зупинив дію рішення міської ради від 27.08.2021 року «Про присвоєння звання «Почесний громадянин м.Лебедин». Проєктом цього документу пропонувалося надати звання «Почесний громадянин міста Лебедина» двічі Герою Соціалістичної Праці Марії Харитонівні Савченко.

На минулій сесії ради депутати підтримали це рішення 24 голосами «за». На повторний розгляд сесії міської ради документ внесуть 10 вересня. Відповідно до вимог статті 59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено головою і винесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.

Втім у розпорядженні про зупинку дії рішення про обґрунтовані зауваження не йдеться. Точніше, замість обґрунтування із посиланнями на норми законодавчих актів чи положення будь-яких регламентів, які б ставили під сумнів законність прийнятого радою рішення, наведені біографічні дані Марії Савченко за часів України у складі Радянського Союзу:

«У незалежній Україні, яка й надалі виборює свою незалежність на Сході України, є неприйнятним присвоєння Савченко Марії Харитонівні звання «Почесного громадянина м.Лебедина», людині, яка все життя сповідувала комуністичну ідеологію. Савченко М.Х. крім звання Героя Соціалістичної Праці (двічі присудженого), була членом Всесоюзної комуністичної партії (більшовиків), членом Комуністичної партії Радянського Союзу, депутатом Верховної Ради УРСР (7 разів), членом Центрального комітету Комуністичної партії України, який був найвищим керівним колективним органом Комуністичної партії України.

Савченко М.Х. була провідником ідей комуністичного тоталітарного режиму, який знищував мільйони людей, руйнував соціальні, національні основи Українського народу та його вікові традиції, духовну культуру та етнічну самобутність. Таким чином, прийняття рішення про присвоєння звання «Почесного громадянина м. Лебедина» Савченко Марії Харитонівні матиме неоднозначну реакцію мешканців Лебединської міської територіальної громади та не сприятиме консолідації громадянського суспільства у непростий для України час військової агресії Росії, яка вважає себе правонаступником радянської людиноненажерливої імперії та продовжує вбивати кожного дня наших захисників».

Нагадаємо, позачергова сесія має розпочати роботу 10 вересня о 10:00.

Якщо рада відхилить «зауваження» міського голови і підтвердить попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набере чинності.