Мінімальна допомога по безробіттю – 1000 гривень

На час карантину посилено соціальний захист найвразливіших категорій безробітних. Це передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття №217, що набула чинності 18 квітня 2020 року.

– Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено із 650 грн. до 1000 грн. І ще одна суттєва зміна – у період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання відповідної заяви до центру зайнятості. А також виплата допомоги по безробіттю теж призначається із першого дня реєстрації, – зазначає директор Лебединської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості Микола Падалка.

Такі зміни застосовуються із 12 березня (початку карантину) та діятимуть протягом 30 календарних днів після закінчення карантину. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю до 1000 грн. підвищено для:

  • тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, має страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);
  • молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.
    Усім безробітним, які стали на облік у період карантину і отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн.), допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості.