«Лебідь» – знання, спорт, дружба

На вихованні справжнього патріотизму у серцях юного покоління, національної гідності, високої самосвідомості, мужності і витривалості базується молодіжна національно-патріотична гра «Лебідь», яка присвячена Дню захисника України. За приклад молоді ставляться земляки-лебединці, які захищали рідний край у роки Другої Світової війни, бо змагання проводяться біля Меморіалу Слави у лебединському лісопарку, аби вклонитися пам’яті полеглих своїми досягненнями. А нині звучать імена нових героїв, які, виборюючи нашій Україні незалежність, наше право жити вільно на своїй землі, склали голови на східних рубежах держави, – Богдана Брисенка, Олександра Несторенка, Сергія Мякотіна, Сергія Чередайка, Юрія Гетьмана. На них рівняються, з них беруть приклад сьогоднішні учасники гри «Лебідь», організаторами якої стали виконком міської ради і безпосередньо відділи молоді та спорту, освіти, культури та туризму, КУ СОР «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання» за підтримкою Лебединського ОМВК, військових 2 дивізіону 27 реактивної артилерійської бригади, яка дислокується у Лебедині, громадських організацій «Місто 2.0», «Лебединське об’єднання воїнів АТО «Патріот», Лебединського осередку «Національного корпусу».

Цьогоріч учасниками гри стали 80 юнаків і дівчат із восьми навчальних закладів міста, які виступали у визначеній жеребкуванням черговості: команда «Отамани» із ВПУ лісового господарства, «Патріоти» із ЗОШ№3, «Патріоти» із педагогічного коледжу ім.А.С.Макаренка, «Молодість» із ЛСШ№7, «Вільні люди» із ЗОШ№1, «Соколи» із ЗОШ№6, «Пульс» із медичного училища ім.проф.М.І.Сітенка, «Серце патріота» із ЗОШ№5. Це – патріотично налаштована, активна, обдарована, спортивно сформована учнівська та студентська молодь. Саме цього потребує участь у грі «Лебідь», адже, крім спортивного навантаження (орієнтування на місцевості, естафета, дартс, військово-тактична підготовка у формі гри з елементами пейнтболу, аналогічна підготовка у формі гри лазертаг), де необхідна фізична підготовка, учасники мали відповісти на питання з історії, під суворим наглядом справжніх військових вміти скласти автомат на швидкість, підготувавши до бою, надати першу долікарську допомогу, яку контролював військовий парамедик Фарид Хуссейн. І, звичайно, творчо підійти до візитки своєї команди – представлення навчального закладу, виконання стройових вправ згідно зі Статутом Збройних Сил України.

Вітаючи юних патріотів Лебедина, найкращі поздоровлення від міського голови Олександра Бакликова передала його заступник Олена Кірєєва, зичили стійкості та витривалості військовий комісар Лебединського ОМВК Роман Перекрестов та т.в.о. заступника командира 2 дивізіону з морально-психологічного забезпечення Богдан Туча. Усі вони щиро бажали учасникам гри високих показників та перемоги.

Начальник відділу молоді та спорту міськвиконкому Костянтин Забуга оголосив про початок гри. І все закрутилося. Вражала сама молодь! Таких колективних рішень, такої взаємопідтримки і такої взаємодопомоги годі було чекати! Здавалося, вони розуміли одне одного з пів слова, визначаючись на участь у різних конкурсах та змаганнях. Тут, у цій лісовій грі, всі були рівними, зібраними, відданими, були сильними і витривалими. Вони просто змагалися, вболівали, підбадьорювали, переймали досвід у суперників. Організатори робили перерву, пригощаючи всіх учасників гарячим чаєм та смачними пиріжками. Ось тут вдалося перепочити й віддихатись після навантажень. Та гра продовжилася. Попереду чекали нові випробування, які всі витримали з честю, спостерігаючи, як судді поступово заповнюють клітинки таблиці змагань, виставляючи місця кожній команді. У результаті наполегливої боротьби у загальнокомандному заліку визначилися переможці.

І місце посіла команда педагогічного коледжу, яка рівно пройшла всі конкурси, виявилася сильнішою на деяких етапах. ІІ місце виборола команда ЗОШ№5, яка трималася досить стабільно серед переможців. ІІІ місце завоювала команда ЗОШ№6, яка прагнула бути на висоті. Відбулося урочисте нагородження, відзначення переможців, кожен учасник отримав сертифікат молодіжної національно-патріотичної гри «Лебідь».

Смачною виявилася солдатська каша з рибою, якою всіх почастували військові 2 дивізіону. У відвертій розмові всі згадували яскраві моменти гри й ніхто не нарікав на втому. Дивлячись на цю веселу молодь, хотілося, аби вона брала участь тільки в ігрових моментах боротьби та військової підготовки, аби це відбувалося в мирні часи. А ще – щоб патріотизм цих юнаків і дівчат не закінчувався за стінами навчального закладу, щоб вогонь відваги пломенів у їхніх серцях, щоб вірна рука не здригнулася у боротьбі, щоб надійне плече бойового побратима завжди було поряд, щоб не зрадили сили у сутичці зі справжнім ворогом. Миру всім і добра!

За грою спостерігали Олена БОНДАРЄВА та Олена ВЄЧКАНОВА