Лебединцям рекомендують не відвідувати кладовища на «проводи»

Лебединці, які вирішать віддати шану померлим родичам, мають бути готовими до можливого закриття цвинтарів у поминальні дні. Відповідне рішення, що стосується жителів усієї Сумщини, прийняте обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Посадовці керуються постановою №11 головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка.

Під час поминальних днів цвинтарі та місця окремих поховань, швидше за все, будуть недоступними для відвідувань. Про це під час брифінгу щодо ситуації із коронавірусом на Сумщині заявив начальник обласного управління інформаційної діяльності та комунікації із громадськістю Сергій Над’ярний.

Читайте також: Карантинимо до травня: усі обмеження продовжено

«Також під заборону підпадають і ритуальні поминальні дні (9-ий, 40-ий та річниця смерті). Таке рішення було прийняте, щоб не наражати людей на небезпеку», – йдеться у повідомленні Сумської ОДА.

Закликають залишатися на «проводи» вдома і представники Лебединської міської влади. Так, зокрема, міськвиконком рекомендує лебединцям утриматися від пересування та перебування у громадських місцях, місцях поховань (кладовищах) у період вихідних і святкових днів (із 00:01 суботи до 6:00 першого робочого дня після вихідних (святкових) днів).

До слова, на всіх кладовищах чергуватимуть поліцейські. Порушникам карантинних заходів загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.