Лебединці зізнавалися, чи страждають через незаплановані покупки

Зупинимося, зокрема, на обов’язкових продуктах харчування. Звісно, що дехто звик «закуповуватися» на тиждень, декому до душі відвідувати ринок чи маркет щодня. А деякі любителі «позаглядати» на вітрини та прилавки вважають це своїм обов’язком. Та чи не траплялося так, що ви пішли на ринок придбати, до прикладу, шматок сала, а вийшли з ринку ще й із капустинкою, помідорчиками та огірочками, прихопивши і сметанки, і сирку, і ще чогось? А потім, звісно, прийшли додому і подумали: «Навіщо все купила?»

Страждання приходить і від великої витрати коштів, бо ж ішли по один товар, а повернулися з пакетом продуктів, яких би вистачило на певний час. Тож чи страждаєте ви через незаплановані покупки? Чи приходить розчарування своїми «негосподарськими» здібностями? Чи, можливо, у вас є якийсь секрет, що ви можете утриматися від зайвих покупок, раціонально використовуючи кошти?  Гадаємо, що вам є чим поділитися!

І своїми думками та секретами поділилися наші активні дописувачі.

Любов: – Я раціонально використовую кошти, ну а якщо і купила щось незаплановане, то це нормально. Щодня по магазинах не бігаю, обмаль часу. Та мені й не цікаво, що там щодня продають. Ходжу купую те, що необхідно, коли це мені треба. Я абсолютно спокійно можу втриматися, щоб не накуповувати зайвого. І секрету ніякого немає, просто я, напевно, практично економна. Краще на зекономлені кошти щось онукам куплю!

Лілія: – А я завжди, йдучи на базар, пишу список, що придбати. Але все ж не завжди вдається утриматись від чогось, що так гарно підморгує на прилавках. Не можу сказати, що я від цього страждаю, але гаманець не радіє. Десь чула, що на базар не можна ходити голодною, щоб не придбати більше. Але не перевіряла.

Оксана: – Мої забаганки теж залежать винятково від ступеня наповненості гаманця: прийшла зарплата – аж руки сверблять накупити всякої всячини. Однак гроші мають прикру звичку швидко закінчуватися. Тому, йдучи на закупи, я пишу собі список необхідного і, пакуючи корзину в супермаркеті, приблизно накидую вартість в умі, щоби не перевищити ліміт. Тому щось понад список – то вже приємний бонус для себе чи рідних. На жаль, у наш час, коли доводиться обмежувати себе і приекономлювати, тільки в кіно можна побачити щасливу жінку, яка знімає стрес шопінгом, змітаючи з полиць речі і не дивлячись на цінники.

Володимир Петрович: – Нащо купив? Таке питання виникає вкрай рідко. За роки життя ми з дружиною навчилися планувати, в т.ч. і покупки. Перед поїздкою на ринок та до магазинів складаємо список, свого роду, маршрутний лист. На жаль, у ньому завжди аптека.

Анатолій: – Особливо не переймаюся цим питанням, адже не люблю ходити по магазинах. Це трішки не моє. Але якщо й доведеться заглянути туди, то я знаю, що мені треба купити. Тому зайвого ніколи не беру. Маркетологи, які там працюють, не зіб’ють мене зі шляху ані прийнятними цінами, ані акціями.

Наталія: – Практично не було такого. Якщо йду, то купую те, що потрібно. Іноді можу купити щось, чого не планувала, але тоді його треба обов’язково використати.

Ольга: – Нарешті моя тема. Купую все, що потрібно. Але ніколи не дозволю собі «переборщити» з усілякими покупками. Сьогодні все грошей коштує, та й ціни «кусаються». Тож аби не страждати від докорів сумління, залишаю за собою право обирати тільки потрібне й важливе.

Євген: – Так, страждаю. Рідше це трапляється, коли після чергових закупів, зарікаюся ходити до магазину без списка. Та після декількох таких «планово-економічних» походів про складання переліку майбутніх покупок забуваю, і так – по колу. Для сімейного бюджету незаплановані придбання звісно є болючими, однак завдяки їм дізнався, що таке булгур, кус-кус, які на смак гливи і багато інших. Та й у непродуктових магазинах – подібна картина. Коли, наприклад, на додачу до звичних мила чи прального порошку купуєш новеньку «приблуду», яка дійсно полегшує життя. Тож для мене незаплановані покупки – це своєрідний підштовхувач прогресу, бо без випробування новинок і незнайомих раніше речей життя могло би бути надто пісним і розміреним.

О, то наші дописувачі й респонденти сьогодні переважно раціональні й хазяйновиті! Майже всі висловилися щодо себе з господарської точки зору. Щоправда, сьогоднішнє життя саме підказує бути економним і ретельним у підборі покупок. І отой вислів «Оце купила. Не знаю навіщо, але там акція була» уже, як виявляється, не до кожного можна застосувати. Тож, господині й господарі, «ЖЛ» рада за всіх, хто уміє заробити й правильно та з користю витратити свої гроші.

Спілкувався із лебедицями Ігор КОЛЄСНІКОВ