Лебединці поділилися планами на Великдень

Ось і минуло свято, якого з нетерпінням чекали жителі Лебединщини. Скінчилися турботи з приготування духмяних пасок, смачного холодцю та різноманітних смаколиків, що завжди прикрашають наші столи під час Пасхи. Дехто робить висновки відзначення найголовнішого релігійного свята і пригадує, як весело та щасливо пройшли ці дні. А їх цьогоріч було так багато!

Ще напередодні великого та славного дня Світлого Воскресіння Христового «ЖЛ» звернулася до лебединців з проханням поділитися думками, де і як вони планують відзначати це величне свято, коли рідний край перебуває у «червоній» зоні, а кількість ковідних хворих ніяк не зменшується.

Ось такими були їх відповіді.

Ольга (57 років): – Ще пам’ятаю ті часи, коли на освячення до церкви не допускали молодь до 17 років. Стояли дружинники. Потім усе змінилося і церква почала активно залучати молодь до служби чи проповіді. Пішли до церкви навіть ті, хто ніколи там не був. Бо так стало модно. Чому раніше всі могли вживати в їжу пасхальні продукти просто так, а сьогодні тільки ті, що облиті водою з церкви (до речі, набирають її з колодязів на території церков). То чому вона «свята»?! Люди протягом свого життя вірують. Та кожен у свого Бога. Старі мудрі люди говорили, що Бог повинен бути в душі! А сучасна церква – це комерція, бізнес. Моя особиста думка – просто віддавати данину моді і йти до церкви – це зайве. Зберіться за Великоднім столом родинами, згадайте тих, хто не буде з вами вже ніколи, та і святкуйте на здоров’я. А сьогодні ще й «червона» карантинна зона. Побережіть себе і своїх рідних. Адже краще бути здоровим за святковим столом, а не поповнити ряди захворілих на ковіду або, не дай Боже, ще гірше! Світле Воскресіння Христове нехай принесе у ваші оселі мир, спокій, добробут, здоров’я та здійснення всіх сподівань. Потурбуйтесь про ближнього – залишайтесь вдома!

Наталія (40 років): – Напевно, кожен для себе вже вирішив, як саме святкуватиме. Моя думка частково співпадає з думкою про те, що йти до церкви заради моди – це зайве, навіть якщо туди йдуть усі. А коли людина витримала піст, прагне сповідатися, причаститися, то інша справа. В будь-якому випадку варто берегти своє здоров’я та піклуватися про безпеку рідних.

Анатолій (37 років): – Якщо чесно, то відвідувати храми регулярно почав останні 5-6 років тому. Розумію, що нині не час для масових походів до церкви, але, на жаль, не можу відмовити собі сходити навіть пізньої ночі  із сім’єю до одного із лебединських храмів. Тому, дотримуючись маскового режиму та відповідної дистанції, відвідаємо церкву, щоб освятити паску та крашанки.

Інна (26 років): – Для кожного «правильне» святкування Великодня відбувається по-різному. Хтось вважає, що треба відсвяткувати в колі друзів на природі, хтось вважає, що правильно святкувати в колі сім’ї, для когось є правильним взагалі не святкувати. У кожного свої традиції щодо святкування, а особисто для мене правильним і найкращим, є святкування в колі родини, коли всі здорові та щасливі!

Ольга (37 років): – Що ж до Великодніх звичаїв, то час завжди вносить свої корективи. І якщо хочеться бути «модним», то чи ціною здоров’я? Якщо не помиляюся, то в Біблії йдеться і про любов до ближнього, як до самого себе. Тож невже є така гостра необхідність скупчуватись? Та кожен вирішує сам, якої віри дотримуватися. Навіть не збиралася забороняти йти до церкви. Це вирішує кожен сам для себе. Можна бути віруючим, не залежно від відвідування церкви. І на жаль, не всі у церкві віруючі. Та це вже зовсім інша тема. Гарних усім свят та міцного здоров’я!

Тамара (42 роки): – Не нам відміняти споконвічні традиції Великодня! Коли треба радіти прийдешньому дню, коли освячений кошик із смаколиками бережно несеш додому, аби рідні були ситими (як то було заведено раніше), здоровими від обряду освячення, раділи Воскресінню Христовому, яке прийде до кожного. Щоправда, коронавірус сьогодні не дає змоги провести спільну молитву до Ісуса Христа, але кожен може благословити свій стіл в ім’я Отця, Сина і Святого Духа.

Алла (39 років): – Взагалі не освячую нічого останні десять років. А цього разу зі сім’єю поїдемо на шашлики в село.

Володимир (69 років): – Кожне питання потребує всебічного та глибокого дослідження, особливо, якщо йде мова про наші стосунки з Богом. Запитання про Великдень. Традиція свята пов’язана з привітанням – «Христос Воскрес!», паскою, яйцями і цілою низкою обрядовості в підготовці, поведінці, приготування та споживання їжі. Логічно, що тільки Ісус Христос найкраще знає, як правильно? Тобто відповідь повинна бути в його вченні, яке задокументовано в Новому Заповіті. Про Великдень там ні слова! А от засторога від додавання до його вчення є. Відкрийте свою Біблію та прочитайте слова Ісуса Христа(Об’явлення 22:18). А щодо святкування 2 травня, то просто поважаю вибір кожної людини, на що і сам розраховую.

Відвідувачі нашого сайту теж залишили свої відгуки у рубриці «Опитування». Так уже сталося, але голоси поділилися порівну, адже 50% вирішили залишитися вдома, а решта, взагалі не планує святкувати через нестачу коштів.

Думки лебединців теж розділилися. Хтось не хоче зраджувати традиції, а комусь до душі зовсім інші розваги. Скільки людей, стільки й думок. Головне, бути здоровим, щасливим, радісним та веселим, чого всім бажає колектив «ЖЛ»!

Ігор КОЛЄСНІКОВ