Лебединці обговорювали, як чистять сніг на вулицях громади

Лебединці з року в рік намагаються пристосуватися до загадковості та непередбачуваності зими. Останнім часом ми поступово звикаємо до чергових її сюрпризів. Не кожному до вподоби, коли зовсім немає снігу, а хтось просто обожнює снігову ковдру, яка «завалює» нашу землю.

Саме цьогорічна зима принесла нам черговий сюрприз. І, як не прикро, але нарікання на роботу комунальних служб все ж таки є. Начебто й вистачало снігоприбиральної техніки, але, певно, не вдалося організувати роботу так, щоб серед лебединців взагалі не було невдоволених. Знаємо і розуміємо, що тільки людина спроможна власноруч керувати технікою, яка працює на дорогах Лебединщини. І лише на неї можна розраховувати, коли несподівано приходить зима. То як же зустріли снігопади лебединці? Як почуваються серед заметів? І ось, що почула «ЖЛ» цього разу.

Алла (39 років): – Проживаю по провулку Миколаївському у центрі міста, і за ці дні лише один раз проїхали грейдером. Є претензії до комунальників, які не належним чином виконують затверджені обов’язки та інструкції.

Ігор (51 рік): – Вкрай незадоволений роботою комунальних служб міста. Як завжди вони не встигли належним чином підготуватися до цьогорічної зими. Природні катаклізми у вигляді морозу, снігу та дощу перемогли їх і цього разу. Наведу приклад. Щодня іду на роботу або повертаюся додому вулицею Садовою. Вважаю її однією із головних артерій міста, яка з’єднує лікарню із Кобижчею. Останній снігопад був минулого тижня вночі з понеділка на вівторок, а сьогодні там не проїхав жоден трактор. За існування маленьких вуличок у нас взагалі забули. Там снігоприбиральна техніка не була роками. З великою повагою ставлюся до працівників комунальних служб, але головна причина, такого хаосу, не в них.

Інна (26 років): – За останній тиждень не раз була свідком, як на виїзді з невеликих вуличок машини застрягали. Особисто на моїй вулиці сніг не чистили після останнього снігопаду. Коли він сипав після Нового року і потім, завжди було почищено. Цього разу вони вирішили, що людям не обов’язково кудись ходити або їздити. Всім бажаю гарного настрою, незважаючи на погодні умови.

Наталія Панченко: – Горького, Довгалівка, Боднівка… Це ті вулиці, по яких мені випало нещастя проїхати 11 лютого. Там взагалі у ці дні ніхто не чистив сніг. Шкода людей, які там живуть. Ми пам’ятаємо і бачимо, що прийшла зима. Шкода, що декому не видно «далі свого носа». А ще, їдучи по Карпова в бік лікарні перед мостом кожного разу бачу дві здоровенні ями. Коли сухо або морозно, їх видно. Водії з труднощами, але долають цю перешкоду. Але дуже часто вони залиті водою і я була свідком, як у ті ями в’їхав не один автомобіль. У водіїв, напевно, був шок від таких несподіванок на дорозі. Та нині у багатьох шок від такого стану наших доріг. Бережіть себе!

Іван (53 роки): – Тихше, тихше, люди, ви забули, що таке зима! Не розумiю таких трагiчних нот у постановцi  питання до обговоренння. Так, на дворi лютий, а не липень, i нiчого дивного в тому, що випав снiг, немає. Навпаки, є можливiсть усвiдомити, що є така пора року, i згадати прислiв’я:  «Готуй сани влітку». А ще настала золота пора для лижникiв та усiх, хто поважає зимовi види спорту. Вiтаю вас, друзi, iз чудовою зимовою погодою! Ну, а всiх, хто вiдчув дискомфорт вiд недопрацювання комунальних  служб, хочу привiтати з черговими «граблями» на їхньому життєвому шляху, бо тiльки у повсякденному життi ми можемо реально оцiнити роботу мiської влади.  Тож, друзi, запрошую усiх на флеш-моб «Зимовi забави»! Кожен бере лопату, чистить снiг бiля двору, тротуар на 10 м влiво та вправо вiд ворiт. А якщо допомогти сусiдам, якi не можуть, то це плюс до КАРМИ. Бувайте всi здоровi!

Анна (26 років): – Живу по вулиці  Спартака. За всю зиму взагалі жодного разу не бачила трактора.

Олексій (59 років): – Моя вулиця Партизанська  почищена, але прикро було спостерігати ось таку картину. Нещодавно бачив, як їхав трактор по вулиці Крилова, потім несподівано звернув на Бровка і поїхав далі, а половина вулиці залишилася непочищеною. А ще був свідком, коли їхала машина з автодора по Першогвардійській на Губчине з піднятим відвалом. Він нічого не чистив, а опустив відвал аж за знаком «Лебедин» у напрямку Михайлівки. Соромно за таке ставлення до роботи. Звертаюся до людей, які чистять сніг біля своїх дворів: «Не вигортайте його на дорогу.  Можна ж відгорнути в сторону. Поважайте пішоходів та автомобілістів».

Олександр ( 36 років): – Природа тут ні до чого, просто з нас знущаються комунальні служби. Спали, спали, а тут, несподівано взимку випав сніг і «вдарив» мороз. Це не цунамі, і не потоп, а звичайна халатність керівників комунальних служб, які, крім грошей, нічого не здатні прораховувати наперед. Вони вже почали землею дороги посипати, скоро, мабуть, водою поливатимуть…

Анатолій (37 років): – Особливих претензій до роботи лебединських комунальників у мене немає, адже, ідучи кожного дня на роботу центром міста, завжди бачу почищені, а в ожеледицю, ще й  посипані, тротуари та дороги. Живу у багатоповерховому будинку, і коли є час, намагаюся чистити сніг біля свого під’їзду.

Василь Валентинович (71 рік): – Живу на вулиці Шевченка, то бачу, що центр міста почищений від снігу. Техніка навіть заїжджає на подвір’я багатоповерхівок. Якщо порівнювати Київ та Харків, то лебединські комунальники спрацювали краще. Хоча є претензії і до їхньої роботи. Не розумію, для чого, очищаючи дороги, вигортати сніг на тротуари міста. Не один раз бачив такі ситуації, взяти хоча б територію біля Будинку культури.

Так, скільки людей, стільки й думок! Без сумніву, декому важко дати однозначну оцінку роботі наших комунальних служб. Хоча, гості нашого міста, які їхали до Лебедина через Тростянець, бо вирішили, що лебединські дороги, як завжди не почищені, висловилися прямо: «Та в Лебедині дороги хоч покотись, а у сусідів із цим прокол». Тож слід визнати, що у нас люди працюють та намагаються вчасно виконати свої завдання. Усім все рівно не догодиш. Одному достатньо, щоб тільки в нього біля під’їзду було почищено, а хтось із околиць Лебедина, чекає тракторця, як «манну небесну». Депутати міської ради були невдоволені роботою комунальників щодо прибирання снігу, про що й говорили на останньому засіданні сесії міської ради.

Сподіваємося, що у подальшому наші комунальники 100-відсотково будуть готові до боротьби зі стихією та охоплять своєю увагою як центральні, так і віддалені вулиці міста.

Ігор КОЛЄСНІКОВ