Лебединці обговорювали, чи повернуться депутати до сесійної зали

Кожного разу ми у редакції довго обговорюємо тему наступного діалогу із громадою. Що ж до теми, яку обговорювали минулої п’ятниці, відносно швидко прийшли до компромісу. Що ж важливішим для лебединця із «внутрішньої кухні» громади може бути, як не тривала криза управління. Чи не єдиною пересторогою до цієї теми були хвилювання, зможемо ми витримати необхідний об’єктивізм розмови і у власних коментарях, і у відгуках наших дописувачів.

Отож, на момент обрання теми ми вирішили (і продовжуємо так вважати), що наразі найважливіше для нашої громади питання – чи повернуться депутати до сесійної зали? Малося на увазі – до сесійної зали Лебединської міської ради за адресою: вулиця Сумська, 12 для роботи у постійних комісіях і пленарних засіданнях сесії. А головне – чи об’єднають нарешті зусилля на користь громади міський голова та депутатський корпус?

У світлі останніх подій (закінчилося судове засідання «Бакликов проти депутатів») інтереси очільника громади і самої громади в основному судом задоволені. Чи зробили обидві сторони хоча б якісь висновки, чи схаменуться та підуть на поступки, візьмуться до роботи, бо лебединцям їхні сварки вже набридли?

Зауважте, ми просто спробували дізнатися, чи залишилася у лебединців ще хоча б маленька надія на співпрацю керівництва громади у такому складі, як є?

«Якщо Олександр Миколайович у суді доведе, що дане рішення було неправильним, як кажуть, всі ми з вами приймемо це рішення, на відміну від деяких жителів громади, і будемо виконувати його розпорядження», – Микола Індик, «Європейська солідарність».

«Якщо буде рішення суду, що Олександр Миколайович Бакликов відсторонений незаконно, я зразу ж прийду на другий день до нього на сесію», – Юрій Вердибоженко, «Слуга Народу».

«Якщо рішення буде на користь Олександра Миколайовича і суд визнає незаконним, протиправним рішення ради, то питань нема – всі депутати, кожен депутат і я особисто прийдемо на сесію. І вже будемо пропонувати Олександру Миколайовичу разом із депутатами об’єднуватися і виходити із кризи, яку ми на сьогоднішній день маємо», – Дмитро Коваленко, «ОП-ЗЖ»

Можна довго перебирати аудіо- та відеозаписи і знайти ще з десяток депутатських запевнень про готовність до роботи. Простіше, мабуть, буде сказати, що за ці п’ять місяців кризи жоден із депутатів не сказав «Я з Бакликовим працювати не буду і не повернуся до сесійної зали». А які ж сподівання і прогнози лебединців?

Юрій Вердибоженко: – Я не відмовляюся від сказаного. Як тільки рішення вступить у законну силу. Не потрібно знову маніпулювати думкою. Ми намагалися найти компроміс, але  нас не почули.

Ред.: А чи сподіваєтеся, обгрунтовано сподіваєтеся, без рожевих окулярів, особисто Ви на компроміс після набрання рішенням суду чинності?

– Безперечно, після набрання законної сили рішення суду. Але без утиску повноважень ради та депутатів.

Оксана: – Усім хочеться праці в єдиній команді (протистояння показало, що представники партій із різною ідеологією таки можуть діяти заодно). А от чи є гарантія, що депутати знову не спробують відсторонити міського голову на першій же сесії?

Володимир Петрович: – Різкі, без узгоджування і взаємоповаги реформи не на користь громаді. При швидкому утворенні нашої ОТГ втрата земель була б ще більшою. Народна мудрість – «Хто спішить, людей смішить». Потрібно дослухатися до досвіду. Є традиція не тільки «На посошок», а й «За мирову». Активи ліквідаторів аварії на ЧАЕС «Союз Чорнобиль Україна» вже об’єдналися в рамках ОТГ.

Сергій (дослівно): – Потерпіти фіаско і заробити політичну імпотенцію, це набагато «КРУЧЕ», чим захворіти ковідом… А де наші лебединці, чого мовчать. Питання цікаве, але відповідей на нього буде мало, усім поФігу, або бояться, вижидають. Один тільки виліз і то йому положено шо-нібудь ляпнуть по його «статусу», треба ж бабло відробляти… А вобще-то згадайте 45 рік, що робили люди з поліцаями…

Іван Минюк: – Що за маячня? Ні про що.

Ольга: – А хто платить Усенку?! Той, кого безпосередньо він боїться? Безхребетні всі ховаються за сумнівними картинками, боячись показати своє обличчя! Так давайте спочатку чесно і відкрито йти на діалог чи монолог, а не ховати свою фізіономію за картинками рослин, тварин чи просто темною цяткою… Якщо людина боїться, вона завжди ховається… Уви!!!

А чому б не підняти в такому обговоренні тему «Чого міський голова так болісно тримається за бюджетне крісло?»

Ред.: Можливо тому, що кожна із відповідей буде лише припущенням, а не вираженням ставлення до цього явища. Та й обговорення перетвориться на судилище, і «зверху» у ньому буде та група, які зуміє підтягнути у чат більше «своїх». Тому ми ніколи не задаємо тем обговорення, які стосуються конкретних людей.

– Який висновок? 1.Безхребетні завжди такими і залишаються.  2.Газета, значить, не є незалежною.

Пункт 1 не про газету, а про народ, який не висловить своєї думки правильно, а то, не дай Бог, дізнаються. А всім цікаво – «свисни ГрИцьку – ти дурніший…». А тоді газета ж не платить, коли тут руками розмахують. Там де платять, вони там і деруть горло, не знаючи іноді і за що…. А депутати, думаю, коли будуть розставлені всі «точки над и», на сесію зберуться. Але чи буде в них співпраця з головою… то вже зовсім інша історія.

Чомусь президента на прізвище Зеленський всі обговорюють. Та і тих, хто були перед ним, також. А в Лебедині що, велика недоторкана особа. Так недоторканість знята…

Ред.: Обговорюють, в основному, знову ж таки, не відкрито. А кожен у своїй спільноті. Щодо питання про голову, воно може бути сформоване по-іншому. Наприклад, як ви оцінюєте виконання ним повноважень або щось подібне. Тоді це відповідатиме стандартам ЗМІ.

Тетяна: – Я не розумію, чому всі почали обговорювати газету, коли було поставлено інше питання? Коли зберуться депутати на засідання? І коли будуть думати про місцевих жителів, а не про свої посади.

Читайте також: Сесія Лебединської міської ради знову не відбулася. У залі – лише один депутат

Таке ж питання ми адресували читачам нашого сайту zhl.news.

Отож 56% тих, хто взяв участь в опитуванні вважають, що лише перевибори змінять ситуацію. Очевидно, ще сподіваються на можливий компроміс 22%, обравши варіант «Так, повернуться найближчим часом». Ще 11% вважають, що депутати повернуться до зали, але не до Олександра Бакликова. Стільки ж респондентів на відновлення роботи не сподіваються, відповівши «Ні, не повернуться».

Наші провокативно-саркастичні варіанти відповідей «А який у цьому сенс?» та «У Лебедині завжди так» не обрав жоден із відвідувачів сайту. Це тішить, принаймні свідчить про наш оптимізм.

Цього разу ми отримали і один відгук телефоном. Щоправда, стосувався він скоріше особисто міського голови, аніж загалом можливості відновлення роботи управління громадою. Микола Петрович навів приклади, у яких вважає неефективною роботу голови, зокрема, щодо збереження Лебединого озера, заперечення присвоєння звання Почесного громадянина Марії Савченко, ремонту доріг. Загалом же Микола Петрович вважає, що і у подальшому співпраці у раді не буде, і «вийти» із глухого кута можна лише через перевибори.

Цікаво, що коли наш діалог із громадою перейшов від загального до конкретики, може десь на підвищених тонах (наскільки така характеристика можлива стосовно спілкування онлайн), до розмови «долучилося» понад 20 осіб. Серед них можна було помітити і депутатів міської ради. Однак жоден із нових співрозмовників так і не спромігся висловитися. Хоча за час цієї кризи доводилося не раз чути, мовляв, газета не дає можливості депутатам висловити своє бачення, чому сталося те, що сталося, у громаді. А позиція редакції, як зауважив один із дописувачів, скоріше миротворча, ніж підбурювальна.

Так чи інакше, але обговорення вважаємо таким, що відбулося, хоча ми сподівалися на значно більшу активність лебединців. Бо якось не віриться, що ця перепона у розвитку нашої громади може не турбувати. Чи вдасться її обійти, можливо, дізнаємося найближчим часом. Бо ж, як зазначив Олександр Бакликов на зібранні громади у Кам’яному, наступну сесію міської ради він планує скликати 25 лютого.

До речі, варто зауважити, що повний текст рішення суду за позовом Олександра Бакликова до Лебединської міської ради у державному реєстрі судових рішень на час підготовки цього матеріалу відсутній.

Євген ШУЛЬГА