Лебединський карантин: перевірки, протоколи, приписи

Карантин у Лебедині

Відповідно до Рішення позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сумської області від 24 червня 2020 року здійснюється посилений контроль за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження поширення коронавірусної інфекції (COVID-19). Про отримані результати перевірок спеціально для «ЖЛ» повідомляє головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Лебединського районного управління ГУ ДПСС у Сумській області Алла ПРИХОДЬКО.

Фахівцями Лебединського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області відстежується додержання суб’єктами господарювання діючих профілактичних, протиепідемічних та обмежувальних заходів, запроваджених актами законодавства в процесі реалізації карантину. Протягом періоду із 24 до 30 липня здійснено 16 перевірок стосовно дотримання санітарних та протиепідемічних заходів, визначених постановами Головного державного санітарного лікаря України. Обстежувалися 7 закладів торгівлі непродовольчою групою товарів, 6 закладів торгівлі продовольчою групою товарів, 1 дошкільний навчальний заклад, адміністративні будівлі двох сільських рад району. За результатами обстежень встановлено порушення на 8 об’єктах: у 4 закладах торгівлі непродовольчими та 3 закладах торгівлі продовольчими товарами, 1 адмінбудівлі сільської ради. Як наслідок керівникам об’єктів надано 8 приписів. На поточному тижні продовжувались перевірки також систем водопостачання. Проводилися обстеження шахтних колодязів громадського користування у двох сільських радах району. За виявленні порушення статті 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», розділу V ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» сільському голові однієї з сільських рад надано припис про усунення виявлених порушень.

Спеціалісти Лебединського районного управління також проводять щоденний моніторинг діяльності агропродовольчого ринку в умовах карантинних обмежень. Під час обстежень обов’язково ведеться постійна роз’яснювальна робота з керівниками, працівниками та відвідувачами об’єктів нагляду з питань дотримання протиепідемічних заходів щодо попередження захворювання на СOVID-19.

За матеріалами управління Олена БОНДАРЄВА