Лебединський COVID-19: хворих більше, ніж по країні

На ранок 11 листопада 2020 року на Лебединщині зареєстровано 414 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. За дві останні доби до списку хворих додалося 48 лебединців. Про це інформує Сумський обласний лабораторний центр.

Звичайно, у порівнянні із загальноукраїнським показником лебединський, на перший погляд, є обнадійливим. Останніми днями країна майже щодоби додає у список 10000 і більше хворих. Однак інтенсивність виявлення інфікованих лебединців значно прискорилася: два місяці тому щодобовий приріст хворих на коронавірус лебединців вимірювався одинцями, нині ж за добу інколи реєструється до 40 нових випадків.

Наразі хворіють на Лебединщині 239 осіб: 210 містян і 29 жителів району. Вже зареєстровано 7 летальних випадків від ускладнень, викликаних коронавірусом. При цьому лише за останню добу до статистики додалося 4 смерті.

Ще одним фактором, який підтверджує серйозність ситуації із коронавірусом у місті, є поширення хвороби відносно кількості населення. Так, загальноукраїнський показник активних хворих на 10 тисяч населення складає близько 62, а в Лебедині – майже 84.

Завідувач Лебединського міськрайонного відділу Сумського ОЛЦ Василь БРАГА наголошує:

– За жовтень поточного року до відділу надійшло 573 екстрених повідомлення від сімейних лікарів про підозри захворювань на СОVID-19, із них підтверджено позитивні ПЛР-дослідження у 350 осіб. По місту це фактично йде перша хвиля пандемії, яка розпочалася 1 вересня 2020 року. Кількість хворих зростає, і тому посилювати заходи необхідно в навчально-виховних закладах, закладах торгівлі та громадського харчування, на підприємствах та установах, на ринку та громадському транспорті міста.

Частина лебединців навіть за таких складних умов нехтують простими правилами безпеки й створюють загрозу для інших жителів міста. Посилювати заходи із захисту необхідно і для медичних працівників. Адже при великій кількості хворих у них не буде можливості надати допомогу всім одночасно. «Ковідне» відділення лікарні розпочало свою роботу і всі ліжка зайняті хворими та особами з підозрою на цю хворобу. Важливо також обмежувати кількість людей на приватних зібраннях (ювілеї, професійні свята, похорони та інше), роботу ресторанів та закладів громадського харчування до 22:00. За повідомленнями досліджень вірусологів із Німеччини, саме на таких масових зібраннях і відбувається більшість заражень громадян коронавірусом.

Нагадаємо, протягом двох тижнів Лебедин перебував у «червоній» зоні епідемічного зонування поширення коронавірусу. Із 9 листопада Лебедин та Лебединський район віднесені до «помаранчевої» зони. Минулого тижня Верховна Рада внесла зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Так, віднині «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно», каратиметься штрафом від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн.).

Під час весняного карантину уряд вже забороняв українцям бути у громадських місцях без маски. Але раніше складений на порушника протокол передавали до суду, який вирішував накладати чи не накладати штраф.

Нині ж діятиме механізм, як у разі порушення правил дорожнього руху, тобто штрафуватимуть порушника прямо на місці.

Накладати такі штрафи матимуть право працівники поліції, уповноважені працівники епідемічного контролю та представники органів місцевого самоврядування.