Лебединський COVID-19: до коронавірусу ще й ГРВІ

789 екстрених повідомлень від лікарів про хворих та підозри захворювання на СОVID-19, підтвердження позитивними результатами ПЛР-досліджень інфікування 382 осіб. Такі невтішні підсумки листопада 2020 року наводить завідувач Лебединського  міськрайонного відділу ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» Василь БРАГА. Для порівняння – за весь минулий рік зареєстровано 513 екстрених повідомлень  по інфекційних хворобах  загалом по Лебединщині.

На 1 грудня загальна кількість хворих на COVID-19 лебединців становить вже 947 осіб. Вдалося здолати хворобу 594 жителям Лебединщини, залишаються активними хворими 337. Зареєстровано 16 летальних випадків. По Сумщині за цей час захворіло 1274 медпрацівники.

– Кількість хворих знову зросла,  і це ще одне підтвердження, що люди на землі реально живуть у середовищі вірусів і мікроорганізмів. Це середовище, на жаль, постійно розвивається, розмножується і змінюється, з кожним роком стає все більш небезпечним  і агресивним для здоров’я і  життя людей, – пояснює Василь Брага. – Нехтувати профілактикою інфекційних хвороб, як це відбувається в Україні останні 10 років, не можна в жодному разі. Без проведення профілактичних заходів не вистачить ліжок в лікарнях, не вистачить і медичного персоналу, а велика кількість людей втратять не тільки здоров’я, а й, на жаль, життя. На завершення листопада Україна знаходилась на 7 місці у світі за приростом хворих на СОVID-19.

Напередодні Різдва та Нового року Всесвітня організація охорони здоров’я закликала населення держав світу уникати великих зібрань, щоб  зустрічали ці свята у колі рідних та близьких, а не в лікарнях. Такі  реалії сьогодення, і кожен з нас визначається із власною поведінкою та несе певну відповідальність за дотримання протиепідемічних правил, за здоров’я своїх рідних і колег.

Продовжується зростання і кількості випадків захворювання лебединців на гострі респіраторні вірусні інфекції. Протягом листопада лише у Лебедині зафіксовано 400 випадків, а загальна чисельність офіційно підтверджених хворих по Лебединщині склала 665 осіб, з них 280 дітей.

Епідеміологи радять при перших симптомах респіраторного захворювання обмежити контакти з іншими людьми та використовувати захисну маску для обличчя. Під час кашлю та чхання варто прикривати рот і ніс одноразовою серветкою або зігнутим ліктем, після чого викиньте серветку та вимийте руки. Поверхні, до яких торкалася інфікована людина, необхідно дезінфікувати. При погіршенні самопочуття обов’язково звертайтесь до сімейного лікаря та не займайтесь самолікуванням.