Лебединські ветерани – лижники

На жаль, про ветеранів спорту ми згадуємо не так часто. І вони, щоб хоч якось бути корисними, самотужки об’єднуються, продовжуючи займатися улюбленими видами спорту. А ще згуртовують навколо себе інших, аби разом пропагувати активне життя. Серед колишніх спортсменів багато легкоатлетів, волейболістів, футболістів і навіть лижників. Саме про любителів лижного спорту сьогоднішня наша розповідь. Активізуються вони з настанням зими, коли нарешті випадає хоч якийсь сніг. Та з кожним роком він не особливо радує своєю появою справжніх поціновувачів ходьби на лижах. Але коли все ж таки земля хоча б на мить вкривається білою ковдрою, кожна хвилина їхнього неспокійного життя віддається лижам.

Сьогоднішніх лижників важко знайти, адже тренуються вони в лісі серед мальовничої лебединської природи. Саме там, серед снігів, лижі і палиці – головне для улюбленого заняття. Хоча інколи буває вкрай важко пробігти декілька кілометрів, знаючи, що тобі далеко не 20 або вже й не 30 років. Та вони готові до цього, бо допомагають їм роки досвіду.

Що ж, можливо, хтось і знає про цих сміливців, які в свої роки не відмовилися від лиж. Хто не чув про унікальну людину, яка не досягала особливих висот у спорті, але на все своє свідоме життя полюбила його? Майже все життя він пропрацював на благо культурної спадщини Лебединщини. А із активним, професійним спортом пов’язати себе не вдалося. Ну хто дасть Василю Безкоровайному 71 рік? Мабуть, тільки ті, хто добре його знає. Він іще в молоді роки полюбляв у вихідні пробігти декілька кілометрів та проїхати на улюбленому велосипеді. А з яким нетерпінням він чекає першого снігу, аби стати на лижі і відчути подих справжнього зимового ранку, аби зустрітися із красою засніженого лісу! Декому у такому віці важко навіть піднятися з дивану, а Василь Валентинович тренується, щоб показати свою спортивну спритність на ветеранських представницьких турнірах.

Не відстає від нього і Олексій Довгополик, який завойовує медалі різного ґатунку для своєї неперевершеної колекції. «ЖЛ» розповідала про нього, демонструючи фотографіями, як на виїзді з Лебедина на Першогвардійській, він щоранку на лижеролерах долає свої трудові кілометри. А йому вже давно пішов сьомий десяток років!

Як не згадати 57-річного Володимира Фурдила, який без спорту не уявляє свого життя. А лижник Олексій Зеленський, який встигає в усьому, хоча на початку весни йому виповниться 60 років. Тримають марку і відносно молоді ветерани 54-річний Сергій Островерх та молодший від нього на два роки Сергій Анісімов. Справжні ветерани, які ніколи не старіють душею і тілом. На їхньому фоні Віталій Меренков, Анатолій Стегній, Едуард Буняк, Олександр Шевченко та Артем Бугайченко видаються такими собі «хлопчиками», маючи за плечима 30-45 років. А що вже казати про 18-річного Михайла Чурбакова, який у такій солідній компанії декому доводиться онуком.

Найбільших компліментів заслуговує Олена Марченко – викладач Лебединського педагогічного коледжу. Вона не тільки кохана дружина спортсмена і турботлива мама, вона й ще неперевершена спортсменка, яка знаходить час покататися на лижах зі своїм чоловіком. Саме вона своєю тендітністю зігріває серця лебединських ветеранів та надихає їх на нові подвиги.

А хто ж керує цією плеядою спортсменів-лижників? 54-річний Олександр Марченко все життя марив великим спортом. Із 1979 року навчався азам лижного спорту у свого тренера Сергія Сліпченка. Потім здобув освіту вчителя фізкультури у Сумському державному педагогічному інституті ім.А.С.Макаренка, беручи активну участь у спортивних змаганнях. Свого часу був чемпіоном області, призером першостей України з лижних перегонів. Навіть виконав норматив кандидата у майстри спорту. Це він разом із своїм однокашником Володимиром Шудриком (на жаль, покійним) ще у 90-х роках минулого століття створили спортивний ветеранський осередок, у який об’єдналися всі, хто полюбляє активний та здоровий спосіб життя.

А сьогодні ветерани організовують змагання різних рівнів і самі є активними їх учасниками. Більшість з них мають перемоги у відповідальних турнірах, і пишаються своїми успіхами та досягненнями. Ось і в цьому році вже розпочали активну підготовку до проведення першості Лебединщини з лижних гонок. Єдине, чого просять спортсмени-ветерани, аби хоча б протягом наступного місяця тримався мороз та під ногами був сніг і все! Вони знайшли себе на спортивних сходинках і відчуваються потрібними в улюбленій справі.

«ЖЛ» бажає нашим ветеранам подальшої молодості, спортивної активності, високих спортивних результатів! Міцно тримайтеся на улюблених лижах!