Лебединські підприємці нардепу: не згодні зі змінами

Микола Задорожній

Представники малого та середнього бізнесу нині переживають нелегкі часи. І причин для занепокоєння, за їхніми словами, вистачає. Останні кроки Уряду та Парламенту України у галузі підприємництва та податків вони взагалі називають неприйнятними для тих, хто займається підприємницькою діяльністю.

Найгостріше звідусіль лунає питання щодо необхідності використання касових апаратів підприємцями. Верховна Рада ще восени 2019 року прийняла законопроєкти щодо детінізації розрахунків у галузі торгівлі та послуг. Цими документами, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Підприємців малого та середнього бізнесу України не зовсім влаштовують такі вимоги нового закону. Останнім часом вони провели ряд заходів, спрямованих на послаблення з боку Верховної Ради України законодавчих вимог до ведення підприємницької діяльності.

Очевидно, розуміючи наслідки соціальної напруги серед підприємців, народний депутат України Микола Задорожній ініціював проведення зустрічей із представниками малого та середнього бізнесу територіальних громад 162 виборчого округу.

У останні дні листопада така зустріч із лебединськими підприємцями відбулася у залі засідань районної ради.

На жаль, діалог між депутатом і присутніми не вдався відразу – деякі підприємці, невдоволені рішеннями парламенту, почали викрикувати, заважаючи поясненням. Нардеп запропонував відкинути політику і спокійно обговорити нагальні питання.

У своєму виступі, який постійно перебивали присутні в залі, він пояснив усі нюанси нового закону і дав відповіді на запитання стурбованих підприємців. До виступу долучилися й представники Головного Управління Державної податкової служби у Сумській області Олексій Мазуренко та Юрій Шахов. Вони ознайомили присутніх підприємців із тонкощами технічного запровадження розрахункових операцій та оформлення електронних чеків.

Потім присутні мали змогу не тільки ставити свої запитання, а й розповісти про нелегку долю лебединського підприємця.

Зі зверненням до народного депутата України Миколи Задорожнього від імені підприємців виступив голова громадської організації «Спілка підприємців Лебединщини» Ігор Губар. У своєму зверненні він висловив занепокоєння введенням нових законів, які нівелюють спрощену систему оподаткування та викликають обурення й спротив підприємців України. Тому підприємці й виступають проти введення в дію з 1 січня 2021 року цих норм.

Поділився своїми роздумами з приводу цієї ситуації й міський голова Олександр Бакликов. Адже він теж тривалий час займався підприємницькою діяльністю.

Конструктивна розмова депутата з підприємцями, на думку багатьох, не вдалася. Тож більшість із них на знак протесту публічно залишили зібрання. Майже 4-годинне спілкування, здається, нічого продуктивного не принесло.

Протягом поточного тижня Микола Задорожній також проведе подібні зустрічі із представниками малого та середнього бізнесу Охтирської, Тростянецької, Чернеччинської та Великописарівської територіальних громад Сумської області.

Ігор КОЛЄСНІКОВ