Лебединські дитсадки не відкриватимуть із 25 травня

Попри уведення у країні адаптивного карантину і дозвіл на відкриття дитсадків, дошкільні навчальні заклади Лебедина поки роботу не відновлюватимуть.

Як повідомила «ЖЛ» завідувач відділу освіти Лебединського міськвиконкому Тетяна Гримайло, попри державний дозвіл розпочати роботу дитсадків, місцеві дошкільнята поки залишатимуть удома:

«Із 25 травня лебединські дошкільні навчальні заклади не розпочнуть повноцінної роботи. Відкриються вони для прийому дітей, коли матимемо відповідне рішення міської комісії ТЕБ та НС. В цілому, заклади підготовлені до роботи. Але ми наразі не маємо можливості виконати додаткові рекомендації МОЗ із недопущення розповсюдження COVID-19. Зокрема, забезпечення персоналу масками, дезінфекційними засобами у необхідній, значно більшій від звичної кількості. На це мають бути виділені додаткові кошти. Поки чекаємо рішень комісії та міської ради».

Заступник міського голови Олена Кірєєва, коментуючи це питання, наголосила: «Із 25 травня – точно ні. Ми працюємо над цим питанням. Але треба виконати чимало умов і, звичайно, на відновлення роботи ДНЗ знадобляться чималі кошти. Сьогодні не маємо навіть затверджених рекомендацій щодо організації роботи у період адаптивного карантину. Наразі у приміщеннях дитсадків недостатня температура, адже весна не радує теплом. Вік персоналу в середньому належить до «групи ризику». Тож ми не будемо ризикувати нашими дітьми».

Поміж тим, сьогодні, 21 травня, на Лебединщині зафіксовано перший офіційно підтверджений випадок захворювання на COVID-19.

Раніше керівник Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Володимир Збаражський під час брифінгу розповів про основні рекомендації Міністерства охорони здоров’я щодо умов роботи дитячих садочків.

Йдеться про обов’язкове вимірювання температури працівникам закладів перед початком роботи. До роботи допускатимуться працівники із температурою тіла не вище за 37 градусів.

Читайте також: Із 22 травня – чергове послаблення карантину

Також виміри температури проводитимуть і у дітей при вході до закладу та кожні 2-4 години із обов’язковим занесенням показників у відповідний журнал. Діти з температурою понад 37,2°С до навчального процесу не допускатимуться. Якщо температуру виявили протягом дня, то дитину ізолюють та проінформують про це медиків і батьків.  

Ранковий прийом дітей проводитимуть поза межами будівлі садочку. Батьки або супроводжуючі повинні мати маску або респіратор. Очікування на території садочка обмежується.

Крім того, у дитсадках будуть зобов’язані слідувати низці інших спецобмежень – частіше проведення дезінфекції поверхонь, наявність антисептиків на вході тощо.