Лебединські депутати проявили характер

Лебединська міська сесія

Усі звикли до того, що чергові сесії міської ради зазвичай відбуваються в останній тиждень кожного місяця, але перше літнє зібрання міських обранців оголосили на 20 червня. А напередодні депутати міської ради плідно попрацювали в постійних профільних комісіях, розглядаючи проекти рішень, винесених на сесію. Порядок денний налічував 23 питання, до яких на початку пленарного засідання додали ще чотири, в тому числі один депутатський запит.

Ще до початку пленарного засідання чергової 51 сесії міської ради відчувалося, що все «гладенько» цього разу не вийде. Але про все по порядку.


Все розпочалося з формування комісій, необхідних для проведення сесії, та депутатського запиту Людмили Химич, яка попрохала розібратися з тим, що в мікрорайоні «Черемушки» знайшлися бажаючі продавати лебединську воду. Депутати підтримали запит, а міський голова пообіцяв з’ясувати це питання.
Далі сесія розглянула звіт про роботу відділення поліції за перші 5 місяців 2019 року. Депутати нарешті побачили доповідача, адже представник поліції мав це зробити ще на минулій сесії, але, на жаль, не з’явився. До депутатів цього разу вийшов в.о. начальника Лебединського ВП Ігор Кісільов, який поінформував про діяльність поліції щодо охорони громадського порядку та криміногенної ситуації на території міста. До відділення поліції за звітний період надійшло 1548 заяв, з яких 99 було внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань. 43 кримінальних впроваджень направлено до суду, по 56 – триває слідство. Із усіх правопорушень 30 – тяжкі, 2 – особливо тяжкі, 56 – середньої та 11 – невеликої тяжкості. Зафіксовано 2 розбійних напади, один грабіж, 60 крадіжок, 8 шахрайств. Після доповіді на нього посипалися запитання, що турбували міських обранців: а це і патрулювання вулиць, і встановлення на дорогах «лежачих поліцейських», і дотримання водіями прийнятної швидкості руху транспорту на дорогах міста та тиші в нічний час. Та в.о. начальника Лебединського ВП лише просив про термінове встановлення камер відео­спостереження на вулицях міста.
Про свою роботу звітувала постійна комісія з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі та побутового обслуговування населення, охорони навколишнього середовища. Слід зазначити, що протягом року відбулося 13 засідань, на яких явка депутатів була такою: Людмила Діденко – 12, Сергій Терно – 11, Руслан Кравченко – 10, Оксана Показанець – 8, Сергій Курило та голова комісії Ігор Будник – по 6 разів кожен.


Як завжди, багато проектів рішень стосувалося земельних питань. Але всі очікували головного: чим закінчиться справа у відносинах міської ради з міськ­районним радіомовленням «Світанок». Зачитати з трибуни так званий «вирок» вийшла заступник міського голови Олена Кірєєва, яка представила проект рішення про вихід міської ради зі складу співзасновників радіо. Полеміка та обговорення цього важливого питання тривали майже 40 хвилин. Чесно кажучи, ніхто не сподівався, що лише один депутат Микола Смірнов підтримає в цьому голосуванні Олександра Бакликова та Оксану Древаль, які проголосували «за», шестеро відповіли категоричним «проти», а 13 – утрималися. Ось таким своїм кроком, щоправда, не дуже рішучим, депутати не дали місту вийти зі складу співзасновників редакції радіомовлення.


Насамкінець депутати продовжили повноваження тимчасової контрольної комісії, яка й надалі вивчатиме стан надання медичних послуг жителям міста Лебедина центральною районною лікарнею.
На закінчення сесії депутатам запропонували зробити екскурсію до сусідів у Тростянець, але про це – в окремому матеріалі «ЖЛ».
Ігор КОЛЄСНІКОВ.