Лебединська громада: сесії з депутатами і без

Такого пожвавлення у подіях, пов’язаних із роботою Лебединської міської ради, як у минулі 7 днів, вочевидь, наша громада ще не бачила. Йдеться, насамперед, про співпрацю депутатського корпусу і міського голови, а фактично про її відсутність.

Нагадаємо, 18 жовтня, до державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань були внесені дані, що засвідчували керівником (виконання обов’язків міського голови) Лебединської міської ради Дмитра Коваленка, який є секретарем ради. Сталося це після того, як у день скликання позачергової сесії Лебединської міської ради – 29 вересня – 32 депутати підтримали дострокове припинення повноважень міського голови.

Втім 20 жовтня інформація про керівника ради у реєстрі знову змінилася. Нині (26 жовтня) керівником міськради є міський голова Олександр Бакликов. Він, зокрема, має право вчиняти дії від імені цієї юридичної особи, у тому числі – підписувати договори та подавати документи для державної реєстрації тощо.

За два дні потому Олександр Бакликов видав розпорядження про скликання позачергової двадцять першої сесії Лебединської міської ради на 25 жовтня. До проєкту порядку денного засідання увійшли питання, які не були розглянуті 10 та 29 вересня. Пізніше Олександр Бакликов записав відео-звернення, у якому закликав депутатів відкласти політичні дебати, зібратися на сесію і врешті вирішити необхідні для громади питання.

Невдовзі на сторінці секретаря ради Дмитра Коваленка у соцмережі Facebook з’явилося подібне розпорядження… теж про скликання засідання сесії, але у суботу, 23 жовтня.

Цього дня саме планувалося проведення засідань депутатських комісій напередодні сесії 25 жовтня.

Тож у суботу депутати мали принаймні два приводи зібратися у приміщенні міської ради на вул.Сумській, 12. Що власне і відбулося, однак до роботи справа так і не дійшла. Можливо, перепоною цьому стали зачинені двері обох залів засідань, чи гучна музика, яку, за словами учасників суботніх подій, увімкнули з нагоди проведення Дня патріотичної пісні. Тож деякий час депутати змушені були стояти у фойє, вирішуючи, що чинити далі. Цією затримкою скористався Олександр Бакликов і почав зачитувати розпорядження про скликання сесії у понеділок, 25 жовтня, наголошуючи, що напередодні депутати не надто активно приймали запрошення на сесію від працівників виконавчого комітету міськради. Але тільки почав… Бо, недослухавши до завершення цього виступу, депутати почали виходити із фойє на вулицю. Та Олександр Бакликов «знайшов» їх зі своїм розпорядженням і там, і врешті таки дочитав його повний текст. Депутати ж, порадившись, вирушили провести засідання «суботньої» сесії в іншому місці.

Як згодом виявилося, відбулося це в актовій залі медичного коледжу. Наживо слідкувати за подіями у цій залі, представники «ЖЛ» не мали змоги. Однак довідатися, як і що саме обговорювали депутати, можна за оприлюдненими у соціальних мережах відео. Власне, депутати обговорювали питання, які мали розглядати на попередніх засіданнях, і приймали відповідні рішення. Щоправда, деякі питання вирішили відправити на доопрацювання через відсутність у сесійній залі фахівців виконавчого комітету, а відтак, і можливості почути аргументацію необхідності прийняття рішень. Примітно, що депутати без зайвих суперечок, прийняли і рішення про проведення інвентаризації земель у громаді. Як неодноразово наголошував Олександр Бакликов, саме це питання стало причиною виникнення непорозумінь із депутатським корпусом і намаганням депутатів достроково припинити повноваження міського голови.

Варто зауважити, що на думку багатьох депутатів, які висловлювалися щодо цього, депутатський корпус є єдиним законним органом місцевого самоврядування у громаді. Цим самим обранці вкотре підтверджували своє волевиявлення 29 вересня про дострокове припинення повноважень голови. Втім наголосили, якщо суд визначить незаконним їхнє рішення щодо цього, готові визнати керівником громади Олександра Бакликова і працювати далі.

Загалом, після перегляду склалося враження продуктивної роботи депутатів. Щоправда, вивчити прийняті депутатами документи ми не знайшли де, окрім протоколів голосування із розглянутих питань.

На жаль, написати подібне про 25 жовтня не можна. Цього дня, у понеділок, мала відбутися сесія, скликана Олександром Бакликовим. Та у зазначений час і потому до роботи зареєструвався лише один депутат. Хоча і він у залі не затримався. Нікого більше із депутатського корпусу ні у залі, ні поряд із приміщенням міськради не помітили аж до часу констатації Олександром Бакликовим факту, що позачергова двадцять перша сесія через неявку депутатів не відбулася. Тож присутні представники підрозділів виконавчого комітету, старости та громадськість так і не змогли побачити роботи депутатів.

Попри це ігнорування, 26 жовтня Олександр Бакликов видав чергове розпорядження про скликання все тієї ж позачергової двадцять першої сесії міської ради 28 жовтня. На розгляд виносяться все ті ж питання, не розглянуті 10 і 29 вересня та 25 жовтня.

Чим закінчиться ця спроба зібрати депутатів у залі засідань, напевне скажемо найближчим часом (28 жовтня сесія міськради знову не відбулася через відсутність у залі засідань депутатів – ред.). А ось дати конкретну відповідь громадянам, питання яких мала розглянути сесія, що робити далі, не зможемо. З одного боку депутати із багатьох питань 23 жовтня рішення прийняли. Однак наскільки була дотримана процедура проведення «суботнього» засідання, передбачена регламентом роботи ради, і чи не ставить вона під сумнів законність цих рішень? Шкода, але судові процеси, на які покладають надії і депутати, і Олександр Бакликов, можуть тривати не один місяць, і остаточної крапки у цій справі лебединцям доведеться чекати ще довго.
Євген ШУЛЬГА