Лебединщину приєднають до Сум: районів буде три?

Днями на спільній нараді Мінрегіону, Сумської облдержадміністрації, Сумської обласної ради, народних депутатів та експертів прийняте узгоджене рішення про новий субрегіональний рівень Сумської області.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив  екс-очільник Офісу реформ у Сумській області Олександр Хоруженко:

«Насправді було прийняте історичне рішення. В контексті завершення реформи децентралізації у Сумській області. В наступні місяці замість нинішніх 18 районів з їхньою інфраструктурою, районними радами та державними чиновниками, будуть створені три нових адміністративних округи».

Центрами нових округів стануть Суми, Конотоп та Шостка. Також Олександр Хоруженко пояснив, що нові адміністративні утворення не матимуть самоврядних функцій. Тобто не створюватимуться районні ради та, відповідно, не обиратимуть депутати – представники територій. Натомість працюватиме офіс префекта, який координуватиме роботу державних органів влади у межах нового об’єднаного району.

Читайте також: Зареформовані реформами

Нагадаємо, питання укрупнення районі свого часу активно обгорювалося і лебединською громадою, і місцевими посадовцями. Існувало декілька варіантів адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Сумщини – від чотирьох до шести укрупнених районів. У різних варіантах Лебединщину відносили до Охтирського або ж Сумського об’єднання. Наразі і Охтирщина, і Лебединщина мають увійти до об’єднаного Сумського району.