Лебединщина виходить із локдауну у «помаранчеву» зону обмежень

24 січня вночі завершились дія посилених карантинних обмежень, що були впроваджені на території всієї держави із 8 січня через поширення COVID-19. Так званий локдаун діяв протягом 17 днів, і його вимоги обмежували роботу частини сфери обслуговування та торгівлі.

Як повідомив у своєму телеграм-каналі прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль, епідеміологи фіксують стабілізацію ситуації із захворюваністю:

– Кількість зайнятих ліжкомісць знизилася до менш ніж 30%. При цьому Уряд за останній час значно збільшив ліжкомісця із підведеним киснем: з 11 тисяч у вересні до 55 тисяч у січні цього року. На ці потреби для регіонів було виділено майже 1,5 млрд грн.

Однак вихід із посиленого карантину не означає, що вірус зник. З початку доби 25 січня, Лебединщина, як і вся країна, повертається до карантинних обмежень, що діяли до початку локдауну. Вони передбачають певні заборони під час проведення масових заходів, занять у спортзалах, користування громадським транспортом (деталі – в інфографіці Кабміну). Загалом тривалість карантину наразі встановлена до 28 лютого 2021 року

У понеділок, 25 січня, під час традиційного ранкового брифінгу щодо поширення коронавірусу міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що урядовці розглядають можливість впровадження адаптивного карантину найближчим часом:

– МОЗ впродовж тижня проаналізує ситуацію з коронавірусом по регіонах, бо  хоче повернутися до адаптивного карантину, як було влітку: коли в залежності від епідемічної ситуації в регіоні запроваджуються певні обмеження.