ЛЕБЕДИНЩИНА. Ціна на газ у грудні та із 1 січня

газопостачання Лебедина

Товариство «Сумигаз збут» оприлюднило роздрібні ціни на природний газ для потреб населення на грудень 2019 року. Так, лебединці сплачуватимуть за використаний природний газ із розрахунку 6097,6834 грн. за 1 тис.куб.м із ПДВ. Це на 11% дешевше, ніж лебединці сплачували у листопаді – 6863,1180 грн. за 1 тис.куб.м із ПДВ.

Також «Нафтогаз» вже визначив гарантовану ціну газу на І квартал та квітень 2020 року.

Гарантована ціна газу на перший квартал та квітень 2020 року становить 6 765,00 грн./тис.куб.м (ціна не включає вартість транспортування та доставки газу). Діятиме вона до 1 травня 2020 року.

Як повідомляє «Сумигаз збут», із 1 січня по 30 квітня 2020 року всі домогосподарства і виробники тепла автоматично отримуватимуть газ за гарантованою ціною. Для цього споживачам не потрібно робити жодних дій, підписувати додаткові угоди або здійснювати передоплату.

При цьому, щомісячна ринкова ціна в І кварталі та квітні 2020 року може як вирости, так і знизитися, в залежності від результатів переговорів з Газпромом, погоди, ринкової ситуації та інших факторів. Тому гарантована ціна дозволить захистити побутових споживачів від ймовірного різкого подорожчання газу.

Читайте також: СУМЩИНА. Газовому монополісту «не сподобалося» рішення АМКУ

Однак споживач може відмовитися від запропонованої гарантованої квартальної ціни і обрати щомісячну ринкову. У такому разі клієнту необхідно написати відповідну заяву. Її можна подати із 10 до 24 грудня 2019 року особисто в Центрах обслуговування клієнтів або онлайн в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.

Після 24 грудня споживачі, які оберуть щомісячну ціну, не зможуть скористатися гарантованою ціною.

Разом із тим, наразі залишаються невідомими результати розгляду тарифів на розподіл газу для газорозподільних підприємств, у тому числі для  АТ «Сумигаз» (засідання НКРЕКП відбувається 13 грудня – ред.).

Як стверджує заступник голови Сумської облдержадміністрації Іван Боршош, нині на Сумщині діє тариф на розподіл блакитного палива за 1 куб. м. становить 54 коп. За попередніми розрахунками АТ «Сумигаз», що виносилися на відкриті обговорення в Сумах, економічно обґрунтований тариф має дорівнювати 2,54 грн., що перевищує діючий у 4 рази. Облдержадміністрація не погоджує такий тариф, тому попередньо надіслала зауваження до НКРЕКП і повторно надала свої заперечення АТ «Сумигаз».

«Якщо на першому етапі наших дебатів керівництво АТ «Сумигаз» заявляло суму 2,54 грн за кубічний метр (без урахування ПДВ), то на сьогодні ми змогли довести, що тариф 0,77 грн. є економічно обґрунтованим»,

зауважив Іван Боршош.

До речі. Враховуючи сказане, гарантована ціна для кінцевого споживача на Лебединщині може сягнути 7,60 грн. за 1 куб.м блакитного палива (із урахуванням встановленої «Нафтогазом» вартості газу 5,50 грн., ПДВ, націнки постачальника у розмірі 2,5% від вартості газу і тарифів на розподіл та транспортування).