ЛЕБЕДИНЩИНА. Ремонтують дороги. Взимку?

Лебединські дороги ремонтують у січні

Протягом  тижня на ділянці автомобільної дороги Суми – Лебедин поблизу села Ворожба бригада філії «Дорбудсервіс» ДП «Сумський облавтодор» проводила аварійний ямковий ремонт.

Водії-автомобілісти, які проїжджали поруч, із подивом спостерігали картину, коли робітники посеред зими проводять ремонт дорожнього покриття. Виявляється, сьогоднішні технології дозволяють робити ремонти і холодної пори року! «ЖЛ» переконалася в цьому, коли на запрошення головного інженера філії Віталія Волощука побувала на місці подій.

Картина цілком правдива: ремонтна бригада у складі виконроба Юрія Марченка, дорожніх робочих Олега Труфаненка, Олександра Морданя, Миколи Остапенка, Олександра Хохлова, Миколи Парфила, Юрія Костюка, Євгена Пивоварова, Миколи Гримайла, Андрія Булаєнка, Павла Калюжного, трактористів Олександра Ніколаєнка і Леоніда Шпагіна, водіїв Олександра Нечипоренка і Сергія Сахна виконувала ямковий ремонт. При цьому працівниками використовувався холодний асфальтобетон – штучний дорожньо-будівельний матеріал, призначений для ямкового ремонту доріг і асфальтування невеликих територій.

Він являє собою суміш мінерального заповнювача (щебінь або гравій, пісок, мінеральний порошок) і рідкої органічної в’яжучої речовини (нафтовий бітум з модифікованими добавками). Вона здатна зберігатися від 2 тижнів до 8 місяців. Такий готовий холодний асфальт використовується, у першу чергу, для оперативного усунення пошкоджень дорожнього покриття на початковій стадії його руйнування. Він дозволяє проводити ремонтні роботи при більш низьких температурах повітря, ніж це допускається при застосуванні гарячих ущільнюючих асфальтобетонних сумішей. Саме тому застосування холодного асфальтобетону набуває особливої ​​актуальності в зимовий період, коли відсутня можливість (сніг, дощ, мороз) використовувати традиційні матеріали.

Читайте також: ЛЕБЕДИНЩИНА. Будують новорічну переправу

«Конкурентом» холодного асфальту в зимовий час може бути лише гарячий литий асфальт, однак він має високу вартість і не завжди доступний для придбання. Тож при малому обсязі робіт і відсутності альтернативи у вигляді литого асфальту, холодний часто є єдиним вирішенням проблеми ямкового ремонту дороги у зимовий час.

Тому не дивуйтеся, коли бачите на наших автошляхах ремонтників, які виконують роботи взимку.