ЛЕБЕДИНЩИНА. Районні депутати сказали «Ні»

засідання сесії Лебединської районної ради

Чи не вперше за часів каденції Лебединської районної ради сьомого скликання в найкоротші строки депутати зібралися для участі у сесії ради. На засіданні розглядалося звернення депутатів Лебединської районної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про недопущення прийняття проєкту закону про продаж земель сільськогосподарського призначення.

До речі, це був лише другий випадок скликання позачергової сесії районної ради за 4 останні роки. Нагадаємо, що і на минулій 29 сесії районні депутати звернулися до керівництва держави – з проханням недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення іноземцям.

На початку зібрання було оголошено про проведення спільного засідання постійних депутатських комісій. Його провів депутат районної ради, голова комісії з питань бюджету, планування, регуляторної діяльності і управління майном Микола Коренєв. На цьому засіданні до присутніх звернувся депутат Андрій Кириченко, який засудив прийняття  в першому читанні законопроєкту, що передбачає запровадження в Україні обігу земель сільськогосподарського призначення, зняття мораторію на продаж земель. Його підтримали депутати районної ради Юрій Максичка, Микола Зимогляд, Сергій Древаль, Максим Ткаченко, Сергій Лук’яненко, Олексій Гордіяш, Віталій Волощук та Микола Зеленський.

Давно вже в прийнятті рішень не було такої одностайності та згуртованості районних обранців. Від них «дісталося» навіть народному депутату України Миколі Задорожньому, який, як відомо, проголосував «за» прийняття цього законопроєкту. Деякі  депутати навіть вимагали відкликати його із Верховної Ради України. Рівно годину районні депутати висловлювали свої думки з приводу цього питання, а потім оголосили перерву для підготовки остаточного тексту звернення.

Після 30-хвилинної паузи депутати знову зайшли до сесійної зали і голова районної ради Василь Калита оголосив початок сесії. На сесію зареєструвалися 18 депутатів, а відсутніми були: Леся Василенко, Ігор Головко, Микола Індик, Олександр Меша, Сергій Пінчук, Тарас Ткаченко, Віктор Харченко, Олександр Шаповал. Але навіть без них звернення було підтримане одноголосно.

Так, 30 сесія районної ради стала найкоротшою серед інших засідань – лише 12 хвилин. Тепер головне, щоб народні депутати України звернули на нього увагу і прийняли виважене рішення.

Ігор КОЛЄСНІКОВ

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Лебединської районної ради сьомого скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про недопущення прийняття проєкту закону про продаж земель сільськогосподарського призначення

Ми, депутати Лебединської районної ради Сумської області як представники інтересів виборців глибоко стурбовані прийняттям у першому читанні законопроєкту 2178-10, який передбачає запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення, зняття мораторію на продаж земель.

Земля є недоторканою власністю українського народу, яка при жодних обставинах не може бути продана чи відчужена в інший спосіб у власність чи невигідне для українців користування іноземцям, громадянам з подвійним громадянством.

Земля – це не товар, а загальнонаціональний ресурс, використання якого тими, хто на ній живе і працює, повинно приносити прибуток як державі, так і громадянам України.

Вважаємо, що, перш ніж запроваджувати ринок землі, керівництву держави необхідно визначитися з концепцією розвитку аграрного бізнесу в Україні, взявши за зразок європейський шлях розвитку, та випрацювати стратегію розвитку аграрного сектора економіки в Україні, яка б передбачала розвиток галузей тваринництва, рослинництва, садівництва та створення нових робочих місць.

Крім того, продаж земель сільськогосподарського призначення сьогодні не на часі. В державі йде війна, проливається кров наших громадян за кожен клаптик української землі.

В Україні не створена відповідна законодавча база, яка б передбачала цивілізований обіг земель сільськогосподарського призначення, не проведена повна інвентаризація земель, немає дієвого земельного кадастру, не створений Державний земельний банк, не запроваджений державний кон-троль за обігом земель, не створені рівні умови для участі фермерів у ринку землі.

У зв’язку з намірами про продаж земель сільськогосподарського призначення, вважаємо за необхідне Міністерству економіки, сільського господарства і торгівлі створити робочу групу із залученням фахівців аграрної галузі, практиків сільськогосподарського виробництва, юристів, науковців для напрацювання інструментів цивілізованого ринку земель в інтересах українських громадян, так як це зроблено у країнах Євросоюзу.

В нинішніх умовах існує небезпека того, що на повну потужність запрацюють злочинні схеми загарбання землі. Ми не впевнені в тому, що при продажу землі буде дотримана справедливість.

Стаття 14 Конституції України декларує, що земля є основним національним багатством України, яке перебуває під особливою охороною держави. Тож звертаємося до Президента України як гаранта Конституції, до Верховної Ради і Кабінету Міністрів з проханням не допустити продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні, продовжити дію мораторію на обіг земель і зберегти землю як основне національне багатство і національний ресурс для нинішнього і прийдешніх поколінь.