ЛЕБЕДИНЩИНА. Протистояння триває

В останній четвер лютого відбулася чергова 32 сесія районної ради за присутністю 21 районного депутата, керівництва райдержадміністрації та сільських голів. Зайняв місце у залі ще один посадовець, викликавши своєю появою неабиякий подив. Це був міський голова Олександр Бакликов. Як пізніше з’ясувалося, він прийшов поспілкуватися з представниками районної влади.

Спочатку голова районної ради Василь Калита представив публіці т.в.о. начальника Лебединського ВП Віталія Ткаченка. Дехто з депутатів навіть пожартував з приводу того, що останнім часом у нас часто змінюються керівники місцевого відділення поліції і чи надовго нова людина затримається на цій посаді.

Найбільше присутні чекали звіту голови райдержадміністрації Віктора Химича про виконання Програми економічного і соціального розвитку району та делегованих повноважень за 2019 рік. Василь Калита запропонував не слухати доповідь, мовляв, її всі читали і мають на руках матеріали сесії, але Віктор Химич наполіг, аби його вислухали хоча б 15 хвилин. Щоправда у відведений час посадовець відзвітувати не встиг, тож депутати змушені були нагадати йому про дотримання регламенту. Після 25-хвилинного виступу Віктор Химич відповідав на запитання депутатів Ігоря Головка, Максима Ткаченка, Сергія Древаля та Миколи Індика. Очевидно, почуте їх не задовольнило, бо ж під час голосування звіт очільника РДА вони не підтримали. Після запитань-відповідей депутати погодились вислухати пропозиції інших присутніх на сесії. Ось тоді попросив слова й Олександр Бакликов. Та депутати відмовили йому, пославшись на порушення таким чином регламенту сесії.

Далі депутати заслухали інформацію керівництва Роменської місцевої прокуратури про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району. Після доповіді депутат Максим Ткаченко поцікавився, чому затягується розгляд справи першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Лихини про підробку документів. Доповідач лише повідомив, що ця справа нині розглядається у суді.

Депутати одноголосно підтримали створення районного Консолідованого фонду охорони навколишнього природного середовища та звіт про виконання Програми поводження із забороненими та непридатними до використання в сільському господарстві хімічними засобами захисту рослин. Під час обговорення питання про хід виконання районної програми місцевих стимулів для медичних кадрів у декого виникла суперечка із головним лікарем КНП «Лебединська районна лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Владислава Шепіля. Депутат Ігор Головко зазначив, що очільник лікарні виписує собі премії, а деяким лікарям не вистачає коштів на заробітну плату. Головний лікар запросив депутата до свого кабінету, аби сповна відповісти на його питання.

Прийняття ще одного рішення особливо чекали районні депутати. Стосувалося воно виділення коштів із районного бюджету для виконання повноважень депутатами районної ради у 2020 році. Кожен із них отримає із районної скарбниці по 50 тисяч гривень. Доречно нагадати, що у 2019 році цих грошей депутатам не виділяли.

Але найцікавіше чекало присутніх ближче до закінчення пленарного засідання, адже одразу три звернення депутати подали керівництву держави. Районні обранці звернулися з проханням щодо сприяння приєднання Лебединського району до складу Сумського та скасування постанови НКРЕКП про встановлення тарифів із транспортування газу. Ще одне звернення стосувалося підтримки Всеукраїнського Об’єднаного Штабу захисту української землі щодо продажу угідь.

Коли питання порядку денного були вичерпані, міський голова знову попросив слова у присутніх. Та голова районної ради спочатку закрив пленарне засідання, і лише потім запросив очільника міста до виступу. Олександр Бакликов висловив зауваження до кількох наведених у звіті Віктора Химича даних. Зокрема, щодо заяви у звіті, що станом на 01.01.2020 року ініціатив стосовно об’єднання у єдину спроможну територіальну громаду від Лебединської міської ради до сільських рад не надходило. Відповідно, жодна із сільських рад, які межують із Лебедином, не ініціювали приєднання до територіальної громади міста Лебедина. Олександр Бакликов спростував цю інформацію, нагадавши присутнім про ті зібрання із сільськими головами, на яких йшла мова про створення Лебединської ОТГ. Дивною видалася позиція сільських голів, які отримували пропозиції щодо об’єднання від міської влади, однак змовчали у відповідь на озвучення недостовірної інформації.

Також Олександр Бакликов уточнив інформацію Віктора Химича щодо ремонту дороги Лебедин-Суми у 2019 році на суму 3,30 млн.грн. Зокрема, щодо джерел фінансування робіт: разом із названим 1,0 млн.грн. із районного бюджету, за словами міського голови, місто профінансувало їх на суму 2,3 млн.грн. Згадав очільник Лебедина і про зміну місця реєстрації підприємств районного підпорядкування. Він наголосив, що завдяки цьому стало можливим перевиконання бюджету Лебединщини, і у минулому році із районної скарбниці через дотацію вирівнювання були вилучені значні кошти.

У відповідь Віктор Химич назвав озвучене Олександром Бакликовим маніпуляцією фактами. Проте визнав, що через дотацію вирівнювання у 2019 році із районного бюджету вилучено 1,8 млн.грн., і що районна влада не вбачає у цьому нічого поганого.

Шкода, але події цієї сесії вкотре продемонстрували, що протистояння між міською та районною владою досі триває. І крапку у ньому, вочевидь, зможе поставити тільки адміністративно-територіальна реформа та місцеві вибори восени 2020 року.