ЛЕБЕДИНЩИНА. Пільги виплатять «живими» грошима

субсидії лебединцям виплачують

Трохи більше, ніж пів року минуло відтоді, як виплату субсидії перевели у натуральний вигляд. Сумлінним платникам державну допомогу почали видавати живими коштами чи то через «Укрпошту» чи через банківську систему. А у квітні Кабмін прийняв постанову №373, якою затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Процес монетизації пільг розпочнеться із 1 жовтня 2019 року. Функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

У БЕЗГОТІВКОВІЙ ФОРМІ виплати призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі за прикладом безготівкового надання субсидій через АТ «Ощадбанк». Для цього банк вестиме персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк».

За підсумками опалювального сезону, невикористані кошти перераховуються із рахунку для виплати пільг на поточні рахунки пільговиків у банку. У разі його відсутності банк відкриває такий рахунок пільговику на підставі договору, укладеного між Мінсоцполітики та АТ «Ощадбанк».

На кінець календарного/бюджетного року залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати пільг за обліковими записами пільговиків, не повертатимуться до державного бюджету.

За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися і у ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ. Це можливо із місяця, наступного за місяцем подання відповідної заяви до підрозділу з питань соціального захисту населення. У ній зазначаються реквізити поточного рахунку, відкритого в АТ «Ощадбанк».

При цьому громадяни, яким пільга надається у грошовій формі (у тому числі готівковій), зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги.

Підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, щомісяця до 20 числа розраховуватимуть суму пільги, виходячи з розміру знижки, кількості членів сім’ї та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Відповідно до ч.5 ст.51 Бюджетного Кодексу при наданні пільг до членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом із особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, котрий має право на пільги, та проживає разом з ним.

Пільговик зобов’язаний повідомляти про зміну всіх обставин, що впливають на надання пільг. Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань із боку пільговика, повертаються пільговиком до державного бюджету. У разі відмови пільговика від добровільного повернення, питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Із питаннями, пов’язаними з нарахуванням пільги, пільговикам варто звертатися до підрозділів з питань соціального захисту населення.

Інформацію про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики можуть отримати в управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За інформацією про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, варто звертатися до АТ «Ощадбанк».

ВАЖЛИВО! У зв’язку з вищезазначеними нововведеннями жителям міста, які користуються пільгами, необхідно терміново звернутися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради (м.Лебедин, вул. Л.Батютенка, 55, каб.4) з оновленою довідкою про склад сім’ї та копіями документів, що посвідчують особу всіх членів сім’ї, на яких поширюються пільги (паспорта, ідентифікаційного номера, свідоцтва про народження дітей).