ЛЕБЕДИНЩИНА. Ми з Охтирським чи Сумським?

У обласній держадміністрації продовжується робота над моделюванням майбутнього адміністративно-територіального устрою області. Скільки ж районів буде на Сумщині? Саме цьому було присвячене засіданні спеціальної регіональної групи за участю начальників структурних підрозділів облдержадміністрації, депутатів обласної ради, експертів із децентралізації. Про це повідомляє сайт облдержадміністрації.  

«Міністерське» бачення – у області має бути чотири райони: Сумський, Конотопський, Шосткинський і Охтирський, повідомив директор обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак. Однак, за словами посадовця, у міністерстві наразі чекають пропозицій від областей щодо їхнього адміністративно-територіального поділу.

У обласної влади щодо поділу на райони свої пріоритети. «Ми маємо прийняти виважене рішення, де були б враховані всі критерії міністерства і водночас люди мали б можливість без проблем доїхати до адміністративного центру, – підкреслила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик. – Тож ми повинні говорити на всіх рівнях про створення необхідної сучасної інфраструктури в нових районних центрах, ремонт доріг».

У підсумку робоча група підтримала пропозицію про необхідність утворення на Сумщині п’яти районів – Сумського, Конотопського, Шосткинського, Охтирського і Роменського. Її направлять для врахування Міністерству розвитку громад та територій України.

За цією пропозицією Лебединщина має увійти до складу Охтирського району. Що виглядає дещо дивно, принаймні, на тлі поділу області на госпітальні округи. Здавалося, навіщо порівнювати поділ на госпітальні округи та райони? Однак межі округів визначалися так, щоб жителі округу мали доступ до якісної медичної допомоги в межах розумної відстані і часу в дорозі. Цілком логічно передбачити, що і доступ органів влади має бути не більш складним. Тому Лебединщину включили до Сумського госпітального округу, а до Охтирського цілком виправдано увійшли Охтирка, Охтирський, Великописарівський, Тростянецький райони.