ЛЕБЕДИНЩИНА. Хто кого не слухав на громадській раді

Чи не вперше за часів каденції обох громадських рад, які існують при органах місцевого самоврядування, 5 лютого у приміщенні райдержадміністрації було проведено спільне засідання.
Члени громадських рад при виконавчому комітеті міської ради та райдержадміністрації виявили бажання зустрітися, щоб спільно обговорити стан надання медичних послуг жителям міста і району та забезпечення пільгової категорії населення пільговими рецептами у 2019 році та використання земель сільськогосподарського призначення в розрізі сільських рад.
Дещо несподіваною була присутність на зібранні міського голови Олександра Бакликова та його заступника Олени Кірєєвої. Керівництва району на засіданні не було, крім керівника апарату РДА Тетяни Павлюк.

МЕДИЦИНА

Першим доповідав головний лікар ЦРЛ Владислав Шепіль, після чого тривалий час відповідав на запитання присутніх у залі. Представників громадськості цікавило впровадження медичної реформи, правомірність закриття деяких відділень лікарні та масового скорочення медичного персоналу, а також, чи отримуватимуть пільговики безкоштовні ліки у 2020 році, як функціонують бригади швидкої невідкладної допомоги на території окремих сільських рад і чому лікарі цієї служби вимагають у пацієнтів кошти для того, щоб придбати пальне для автомобіля швидкої допомоги. Запитували й про роботу нещодавно створеного консультативно-поліклінічного відділення. Представник громадського об’єднання «Стоп корупції» Юрій Мудрий взагалі запропонував головному лікарю написати заяву про звільнення через недовіру до нього місцевого населення та корупційних схем, які існують в ЦРЛ. А ще пообіцяв провести перевірку використання лікарнею бюджетних коштів.
Скористався можливістю висловити бачення міської влади ситуації в ЦРЛ щодо медичного обслуговування та відповісти на питання присутніх і Олександр Бакликов. Але єдиний із присутніх, хто не став його слухати, був саме Владислав Шепіль. Очільник міста занепокоєний ситуацією, що склалася у питаннях фінансування лікарні, наголосив, що говорив про можливість такого розвитку подій ще у 2016 році. Також нагадав, що свого часу міська влада пропонувала, щоб лікарня перейшла до сфери управління міськради.

ЗЕМЛЯ

Далі перед громадською радою звітував начальник відділу у Лебединському районі Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Ігор Борман. Він детально розповів про використання земельних ділянок на територіях сільських рад, земель державного призначення, земель запасу, резерву та земельних паїв громадян.

А ЩО У МЕЖИРІЧІ?

Також надали слово і жительці села Межиріч Ользі Сімашовій, яка від імені громади цього села виступила із гнівною заявою на адресу Межиріцького сільського голови Віктора Литвиненка та депутатського корпусу сільської ради. Її та ще декількох жителів цього села, які завітали на зустріч, цікавило, чому сільський голова ніколи не звітував перед громадою за використані бюджетні кошти; чому в селі, яке має щорічний бюджет у сумі понад два мільйони гривень, не дбають про територію, не розвивають інфраструктуру, не працює жодна аптека, знищили цегельний завод та два будинки культури, позакривали магазини. Вона просила представників громадськості звернути увагу на протиправні дії, що відбуваються на межиріцькій землі.
Після трьох годин плідної роботи спільне засідання обох громадських рад оголосили закритим.