ЛЕБЕДИНЩИНА. Яким був візит нардепа Миколи Задорожнього?

Лебединський нардеп Микола Задорожній

Скориставшись паузою між сесіями у Верховній Раді та оголошеною раніше роботою у виборчих округах, народні депутати України попрямували на зустрічі з виборцями. Нардеп від нашого 162 виборчого округу Микола Задорожній розпочав свій візит із Лебединщини.

20 січня, у понеділок, він провів годинний особистий прийом громадян у депутатській приймальні, в приміщенні райдержадміністрації на ІІ поверсі. Виборці переважно зверталися з особистими питаннями, які нардеп зафіксував для можливого подальшого вирішення.

Наприкінці робочого дня народний обранець зустрівся з депутатами міської ради та керівництвом Лебедина. На жаль, зустріч розпочалася зі з’ясування стосунків між Миколою Задорожнім та Олександром Бакликовим. Справа в тому, що на другому пленарному засіданні 59 сесії міської ради очільник міста на загал озвучив інформацію про те, що народний депутат Микола Задорожній на засіданні Бюджетного комітету Верховної Ради України не підтримав рішення про повернення до бюджету міста Лебедина коштів у сумі 1 мільйон 275 тисяч гривень. Ці кошти міська влада зекономила при проведенні тендеру щодо ремонту дороги по вулиці Вокзальній. Це повідомлення з’явилося у ЗМІ, соціальних мережах тощо.

Микола Задорожній зажадав від Олександра Бакликова публічних вибачень, мовляв, офіційно про його рішення ніде не повідомлялося. Лебединський міський голова вибачатися відмовився.

Виникла суперечка, яка нічого не вирішила, а призвела до подальшого напруження відносин між посадовцями. Прикро, що саме з таких неприємностей починається співпраця народного депутата із громадою Лебедина.

Лише після цього Микола Задорожній повідомив присутнім, що віднедавна кожне місто чи район мають можливість скористатися виділеними державою коштами для соціально-економічного розвитку. Так, Лебедин може отримати на свій розвиток кошти в сумі від 500 тисяч до одного мільйона гривень. Нардеп запропонував міським депутатам звертатися до нього з пропозиціями щодо використання цих фінансів. Також він порадив скористатися коштами Фонду регіонального розвитку для вирішення питань життєдіяльності міста.

Народний обранець відповів на запитання міських депутатів щодо ремонту доріг, будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям, придбання автомобіля швидкої допомоги та роботи освітніх закладів міста. Цікавилися й тими інвестиційними проєктами, які можуть бути задіяні на території міста. Майже після годинного спілкування народний депутат попрямував до обласного центру, щоб наступного дня знову повернутися до Лебедина.

Читайте також: ЛЕБЕДИНЩИНА. Районні депутати сказали «Ні»

Вже о 9:00 у вівторок, 21 січня, Микола Задорожній розпочав особистий прийом громадян. Через півтори години він завітав до зали засідань районної ради із головою райдержадміністрації Віктором Химичем. Там уже чекали на зустріч представники сільських громад, сільські голови, депутати районної ради, аграрії та представники громадськості. Народний депутат почав із короткого виступу, запропонувавши спілкування у форматі «запитання-відповідь».

Довго ніхто не наважувався на розмову, поки не піднявся житель села Будилка Олексій Колодяжний, який розкритикував роботу Будильської сільської ради.

Лише після цього знайшлися бажаючі підтримати спілкування. Чи не кожне запитання з вуст присутніх стосувалося землі та впровадження земельної реформи. Також цікавилися процесом децентралізації на Лебединщині, яким буде наш район після формування округів. На цьому візит нардепа на Лебединщину закінчився. 

Протягом цього тижня Микола Задорожній планує відвідати Чупахівку, Кириківку, Велику Писарівку та Тростянець.