ЛЕБЕДИНЩИНА. Яку суму за доставку газу вкажуть у платіжці?

«Сумигаз» попереджує, що із січня 2020 року лебединці – споживачі природного газу оплачуватимуть доставку газу за окремим рахунком. Про це уже неодноразово повідомляла «ЖЛ».

Із січня рішенням НКРЕКП змінено порядок сплати за газ: зі звичних рахунків вилучена плата за його доставку. Тому всі споживачі за січень отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку. Це пов’язано з тим, що АТ «Сумигаз», як й інші облгази, не є продавцем «блакитного палива».
Вартість доставки «блакитного палива» для всіх домоволодінь розраховується індивідуально. За основу розрахунку береться обсяг споживання газу за минулий газовий рік – із 1 жовтня до 30 вересня. Цей індивідуальний об’єм спожитого газу ділиться на 12 частин та множиться на діючий тариф на доставку.

Чинний тариф на розподіл-доставку для АТ «Сумигаз» із 1 січня 2020 року складає 0,912 грн. із ПДВ

Чинний тариф на розподіл-доставку для АТ «Сумигаз» із 1 січня 2020 року складає 0,912 грн. із ПДВ (при чому на початку січня 2020 року «Сумигаз» у офіційному пресрелізі зазначав іншу вартість розподілу-доставки – 0,76 грн., очевидно, забувши додати 20% ПДВ – ред.).
У частині домоволодінь природний газ використовується для опалення житла. Тепер взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за його розподіл-доставку не зростає, як це було раніше – пропорційно зі зростанням обсягів.
Оплатити доставку можна й одним платежем – наперед за пів року або навіть за рік. Так зменшаться витрати на комісію при проведенні платежів. Рахунки для оплати послуг розподілу-доставки природного газу споживачеві надсилатимуться поштою. Також можна завантажити та оплатити рахунок онлайн – в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.

Нагадуємо, що 24 грудня 2019 року НКРЕКП затвердила нові тарифи на розподіл-доставку газу для АТ «Сумигаз». У період із 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року тариф на цю послугу становить 0,912 грн. за 1 куб.м на місяць із ПДВ, а із 1 липня 2020 року – 1,128 грн. за 1 куб.м на місяць із ПДВ.
Та постає питання, як же нараховуватиметься субсидія, виходячи з двох платіжок за використаний газ? Як повідомили із управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому, щодо цього їм поки не надходило жодних розпоряджень.