ЛЕБЕДИНЩИНА. Яку суму вкажуть у платіжці за доставку газу?

Як вже неодноразово повідомляла «ЖЛ», із січня 2020 року споживачі природного газу оплачуватимуть доставку газу за окремим рахунком, – повідомляє «Сумигаз».

Із січня рішенням НКРЕКП із рахунку за газ вилучена плата за його доставку. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку.

Держрегулятор – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, – змінив порядок сплати за доставку газу наприкінці 2019 року. Так, зі звичних рахунків за газ вилучена плата за розподіл природного газу. Це пов’язано з тим, що АТ «Сумигаз», як й інші облгази, не є продавцем «блакитного палива».

Читайте також: ЛЕБЕДИНЩИНА. Ціна на газ у грудні та із 1 січня

Нині споживачі бачитимуть, кому та за які послуги вони сплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку. Таких розподіл платіжок відбувається для споживачів всієї України.

ЯКОЮ БУДЕ СУМА ПЛАТЕЖУ?

Вартість доставки «блакитного палива» для всіх домоволодінь розраховується індивідуально. За основу розрахунку береться обсяг споживання газу за минулий газовий рік – із 1 жовтня до 30 вересня. Цей індивідуальний об’єм спожитого газу ділиться на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку.

Чинний тариф на розподіл/доставку для АТ «Сумигаз» з 1 січня 2020 року складає 0,912 грн. із ПДВ. (При цьому, на початку січня 2020 року «Сумигаз» у офіційному пресрелізі зазначав іншу вартість розподілу – 0,76 грн., очевидно, забувши додати 20% ПДВ – ред.).

У частині домоволодінь природний газ використовується для опалення житла. Тепер взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за його доставку не зростає, як це було раніше – пропорційно зі зростанням обсягів.

Оплатити доставку можна й одним платежем – наперед за пів року або навіть за рік. Так зменшаться витрати на комісію при проведенні платежів. Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачеві надсилатимуться поштою. Також можна завантажити та оплатити рахунок онлайн – в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.

Нагадуємо, що 24 грудня 2019 року НКРЕКП затвердила нові тарифи на розподіл газу для АТ «Сумигаз». У період із 1 січня 2020 року по 30 червня 2020 року тариф на послуги розподілу становить 0,912 грн. за 1 куб.м на місяць із ПДВ, а із 1 липня 2020 року – 1,128 грн. за 1 куб.м на місяць із ПДВ.