ЛЕБЕДИНЩИНА. Горіло поблизу Гарбарів

пожежа у Гарбарях

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, внаслідок спалювання сухої рослинності на полях і городах. У 90% випадків причиною виникнення пожеж в екосистемах є людина, яка необережно поводиться з вогнем. Один із таких прикладів – нещодавня пожежа на відкритій території поблизу с.Гарбарі.

28 серпня о 16:29 на пункт зв’язку 18-ДПРЧ Управління ДСНС України у Сумській області надійшло телефонне повідомлення про горіння сухої рослинності поблизу с.Гарбарі. На місце пожежі було направлено черговий караул у складі одного відділення. Прибувши, рятувальники встановили, що вогонь із території лугу рухається до лісового масиву. Для гасіння пожежі також було залучено ДПК с.Будилка. Ліквідація загоряння ускладнювалася поривами вітру, через які вогонь швидше наближався до лісу. Однак за декілька годин важкої роботи пожежу вдалося загасити, не допустивши її поширення.
Районний сектор УДСНС у Сумській області закликає жителів і гостей Лебединщини суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі. Не залишайте непогашеними багаття в лісі, не кидайте не загашені сірники і недокурки на суху лісову підстилку, не випалюйте сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями! Пильно слідкуйте, аби діти не гралися з вогнем!
Якщо ж ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків!
Лебединський районний сектор УДСНС України
у Сумській області, ДП «Лебединський лісгосп»