ЛЕБЕДИНЩИНА. Гарантії і реформа медичної галузі – про головне

Лебединська лікарня реформується

На початок червня жителями Лебединщини укладено 36 654 договорів із сімейними лікарями щодо надання первинної медичної допомоги. При цьому сімейними лікарями амбулаторії загальної практики сімейної медицини міста Лебедина укладено 27 251 договорів, з них 9 403 – із мешканцями сільської місцевості. Про це розповів головний лікар центральної районної лікарні Владислав Шепіль у ході апаратної наради при міському голові.

Реформування первинної медичної допомоги дало можливість впровадити систему виписування електронних рецептів по програмі «Доступні ліки». Також завдяки реформі підвищилася заробітна плата лікарів та медичних сестер загальної практики сімейної медицини та зменшено витрати на утримання мережі закладів, які надають первинну медичну допомогу.

До речі, з 1 квітня 2019 року ліки за урядовою програмою «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. 

Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» неможливо. Тож якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити.

Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ,  без прив’язки до місцевості, де цей рецепт виданий. Шукайте наліпку «Доступні ліки».