Лебединщина: чи збільшимо коло «корони»

у Лебедині випадок коронавірусу

Продовжується ретельний нагляд за можливим протіканням пандемії на Лебединщині. Про це інформує завідувач Лебединського міськрайонного відділу ДУ «Сумський лабораторний центр МОЗ України» Василь БРАГА.

Протягом минулого тижня осіб із підозрою на коронавірусну хворобу по району не зареєстровано. У двох жителів району з підозрою на інфекцію, результати ПЛР-досліджень не виявили збудника. По Лебедину протягом аналогічного періоду до 31 травня включно, зареєстровано 4 особи із підозрою на COVID-19. Із них у однієї особи результат негативний. Щодо інших результати ПЛР-досліджень станом на 2 травня ще не надійшли.

Під наглядом сімейних лікарів перебуває 45 осіб, у тому числі 35 – у місті, 10 – жителі району. Прибули з-за кордону станом на 29 травня 7 жителів міста.

Засоби масової інформації повідомляють, що у перші два тижні червня аеропорти України приймуть до 40 міжнародних авіарейсів із громадянами України. На жаль, як наголошує Василь Брага, до Лебединського міськрайонного відділу не надходять списки осіб, що повернулися з-за кордону чартерними авіарейсами з Америки та Європи, паромами з Туреччини та африканських країн, від прикордонників та обласного лабораторного центру Харківської області. Тому частина вказаних прибулих громадян України можуть перебувати поза наглядом сімейних лікарів. Можливо, окремі з них не підписували декларацію із ними.

Щоб не розширювати коло «корони», таким громадянам міста і району слід обов’язково(!) перебувати на самоізоляції, не порушувати карантин та терміново звертатися до сімейних лікарів. Коронавірусна хвороба є досить підступною і небезпечною, може протікати абсолютно безсимптомно. Тільки сімейний лікар може звернути увагу на окремі ознаки цієї хвороби та призначить необхідне для діагностики ПЛР-тестування й інші дослідження.