Лебединка Яна Трофименко. Чемпіонка по життю

лебединська спортсменка Яна Трофименко

Чоловіки чомусь переконані, що бойові мистецтва – не жіноча справа. Та більше – що дівчині в такому виді спорту взагалі робити нічого. Та, як свідчить практика, здебільшого саме представниці прекрасної статі вправно змагаються на татамі, тримають першість у поєдинках та здобувають різноманітні титули. Ще у ранньому дитинстві Яна Трофименко не сподівалася, що колись успішно опанує не зовсім звичний для українців різновид бойового мистецтва – кіокушинкай карате.

Усвідомлення того, що слід усе-таки вміти постояти за себе, захищатися, прийшло дещо раніше. Її батьки Михайло Михайлович та Оксана Володимирівна сприйняли її захоплення з розумінням. Ось так дівчинка, яка спочатку ходила до дитсадка «Казка», а згодом стала ученицею ЗОШ №3, де навчається й нині, вирішила по-своєму і звернулася до вмілого та досвідченого тренера з кіокушинкай карате Володимира Ольховика, який одразу помітив у дівчинки задатки талановитої спортсменки.
І ось уже 3 роки, як Яна Трофименко не тільки майстерно оволодіває навичками східного єдиноборства, а й здобуває високі титули для себе та рідного міста. Навіть важко перерахувати всі її завойовані нагороди, але продовжуєш дивуватися, якими темпами дівчина крокує до свого омріяного чорного пояса. Вона впевнена в собі, адже має не лише медалі та кубки, а й може дати відсіч тому, хто виявить неповагу до неї, хто образить фізично. А таке, на жаль, трапляється у нашому сьогоденні. Та застосовувати свої вміння можна лише у неординарній ситуації – такі правила.
Нині Яна Трофименко – випускниця школи і незабаром складатиме ЗНО, адже мріє здобувати освіту в одному з елітних вишів країни. І, певно, не особливо дивуєшся, коли дізнаєшся, що дівчина планує вступати до Київського національного університету фізичної культури і спорту, аби стати тренером і навчати юних любителів бойових мистецтв тому, що знає і вміє сама, чому навчив її тренер. Це сміливе рішення, яке заслуговує поваги. А Яна – справжня чемпіонка як у спорті, так і в житті.
Захоплюємося нашою славною землячкою і бажаємо їй успішної подальшої спортивної кар’єри.
Фото Олега КАСЬЯНОВА.