ЛЕБЕДИН. Здавати чи не здавати: батьки не знають, що робити із овочами для шкільних їдалень

На серпневій сесії міської ради обговорювалося питання здачі батьками овочів для харчування дітей у дитсадках і школах Лебедина. Тоді ж запропоновано підняти плату за харчування – і з бюджету, й батьківську, – натомість припинити збір овочів з батьків і закуповувати їх централізовано. Ще й пообіцяли немалий штраф директорам навчально-виховних закладів, якщо зафіксують випадки здачі овочів батьками – 129 тисяч гривень.

Та під нас наступної сесії – 30 вересня – це питання знову внесли на обговорення. Батьки почали отримувати повідомлення із проханням батьківських комітетів здати овочі. Мовляв, виділених бюджетом коштів вкрай мало, тож якось треба компенсувати недостачу.

Виконуюча обов’язки начальника відділу освіти Тетяна Гримайло пояснила, що у дитсадках проблему вдалося врегулювати за рахунок внутрішніх резервів відділу освіти, і централізовану закупівлю овочів проведено. Щодо шкіл, то питання також вирішиться найближчим часом.

Однак дивує інше – однозначної відповіді на запитання «Здавати чи не здавати овочі до шкільних їдалень?» присутні так і не отримали. Лебединський міський голова Олександр Бакликов натомість розповів, як свого часу, коли навчалися його діти, особисто привозив до школи все, що там просили.

Зрозуміло, що батьки намагаються дати своїм дітям найкраще і готові допомагати. Але все ж варто визначитися! Бо від цієї невідомості потерпають не тільки батьки, – вчителі та керівники закладів теж не знають, що робити. З одного боку, діти мають бути забезпечені харчуванням, з іншого – а з чого ж його приготувати, коли і коштів не вистачає, і батьків уже повідомили, що овочі здавати немає потреби?