ЛЕБЕДИН. За три роки – тисячі звернень за правовою допомогою

Лебединське бюро правової допомоги

Три роки – саме стільки минуло з моменту, як для жителів Лебединщини запрацювало бюро правової допомоги. Саме тут кожен може безкоштовно проконсультуватися з юридичних питань. Окремі категорії населення також мають змогу отримати вторинну правову допомогу у вигляді складання процесуальних документів, представництва інтересів у суді та скористатися електронними сервісами Мін’юсту.

За цей відносно короткий час уперше до бюро звернулися 2444 особи, а фахівцями установи опрацьовано 3830 звернень.

Найчастіше громадяни цікавляться деталями щодо призначення субсидії: причини у відмові, правомірність цієї відмови та повернення коштів за попередні періоди. Досить поширені і сімейні питання: розірвання шлюбу, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав, порядок вступу у спадщину, спадкування за законом та заповітом.

Разом із тим, бюро проводить і виїзні прийоми громадян, аби розширити доступ населення району до безоплатної правової допомоги. За три роки роботи адресну правову допомогу надано 48 особам, котрі не мали змоги самостійно відвідати юристів. Найчастіше це люди похилого віку або з вадами здоров’я.

На виїзних прийомах найбільш поширеними питаннями є земельні (розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку, збільшення відсоткової ставки за договором оренди землі), сімейні (призначення аліментів, стягнення заборгованості з виплати аліментів), спадкові (порядок вступу у спадщину, поновлення строків вступу у спадщину, порядок спадкування за законом та заповітом).

Звернувшись до бюро, можна отримати доступ до мережі Інтернет для пошуку тих чи інших правових питань, нормативних актів, для роботи із сервісами Мін’юсту України. Також кожен громадянин має право скористатись платформою юридичних консультацій WikiLegalAid, яка функціонує за принципом Wikipedia. Над її наповненням працювали понад 600 фахівців системи безо­платної правової допомоги з різних регіонів України. Від 13 грудня минулого року вона відкрита для широкого загалу. Окрім того, в Україні діє єдиний номер із надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103 (цілодобово, в межах України – безкоштовно). Зателефонувавши, можна дізнатися адреси і контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

Нагадуємо, місцеве бюро правової допомоги працює за адресою: м.Лебедин, Соборна площа, 29.