Лебедин вишиваний

Школярі лебединці готуються до параду вишиванок

16 травня жителі та гості Лебедина долучилися до національної акції – взяли участь у загальноміській ході, присвяченій Всесвітньому дню вишиванки. Сотні громадян у найрізноманітнішому вишитому українським орнаментом одязі пройшлися вулицею Героїв Майдану від Соборної площі і до стадіону «Авангард». Участь у параді вишиванок взяли представники міської влади, учні, студенти та викладачі загальноосвітніх та вищих навчальних закладів Лебедина, небайдужі лебединці.

На стадіоні учнівською та студентською молоддю була створена «жива» карта України, посеред якої майорів синьо-жовтий державний прапор. Захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України та Гімну міста Лебедина. З вітаннями до громадськості звернувся міський голова Олександр Бакликов, наголосивши на важливості та оригінальності української вишиванки, а також подякував усім, хто завітав на мітинг, хто просто цього дня одягнув вишиваний одяг, за повагу до національних традицій. Чудові пісні про Україну та вишиванку звучали у виконанні солістів міського центру культури і дозвілля Тетяни Бондар, Людмили Щербань, Юліани Романенко, Ольги Пащенко та Людмили Орел.

Нагадаємо, що Всесвітній день вишиванки «народився» у Чернівцях: його «мамою» стала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк. Взявши приклад із одного студента, який регулярно відвідував заняття у вишиванці, дівчина запропонувала підтримати цю ініціативу. За кілька років свято стало відомим на всеукраїнському рівні, а згодом вийшло і за межі держави. Нині у Всесвітній день вишиванки одяг із нашим національним орнаментом можна побачити на громадянах багатьох країн світу. І квітне українською вишиванкою ціла планета, зберігаючи свій національний колорит, свої вікові традиції, свої гордість і неповторність, свою українську душу.

На лебединському параді вишиванок побували Олена ВЄЧКАНОВА, Ігор КОЛЄСНІКОВ, Олег КАСЬЯНОВ та Олена БОНДАРЄВА.