ЛЕБЕДИН. Вночі із Лебединського ЗПК вивезли «хром»

Уночі із 22 на 23 серпня із території Лебединського заводу поршневих кілець нарешті вивезли ємкості з «хромом». Попри попередні обіцянки власників підприємтства, речовина «відправилася» у смт Степанівка Сумського району, а не до Харкова. Утім, імовірно, що це тимчасово. «Процесію» супроводжував особисто міський голова Лебедина Олександр Бакликов.

Питання утилізації «хрому» викликало хвилювання жителів міста, щойно стало відомо, що ємкості із речовиною більше не перебувають у приміщенні. Міський голова пообіцяв тримати ситуацію під контролем: про це «ЖЛ» повідомляла у своїй друкованій версії від 1 серпня 2019 року (№31).

– Сьогодні ситуація із утилізацією «хрому» непроста, але контрольована, – повідомив тоді Олександр Бакликов. – Керівництво заводу досягнуло попередньої домовленості про утилізацію цієї небезпечної речовини з одним із харківських підприємств, а для початку – хоча б сховало хромові ємкості від опадів, які раніше перебували під відкритим небом.

Тоді ж посадовець додав, що вивезення «хрому» здійнюватиметься винятково під наглядом працівників Лебединської міської ради – аби переконатися, що речовину не зіллють в одному із найближчих перелісків за містом.

Саме тому, коли пізно ввечері 22 серпня міському голові повідомили, що до Лебединського ЗПК прибула машина для вивезення «хрому» на утилізацію, він особисто прибув на місце, щоб наглядати за процесом.

Окрім цього, він «супроводжував» машину із усіма чотирма хромовими ємкостями аж до смт Степанівка Сумського району. Саме у цьому населеному пункті на одному із підприємств і зробили зупинку «утилізатори». Чому саме тут, адже домовленість була із харківським підприємством, невідомо. Та, можливо, Степанівка – лише тимчасова зупинка лебединського «хрому».

Хай там як, але відтепер жителі міста можуть спокійно видихнути і не хвилюватися: будь-які небезпечені екологічні наслідки «хромування» Лебедину більше не загрожують.