ЛЕБЕДИН. У місті визначатимуть управителів багатоквартирних будинків

Лебединське ОСББ

У міськвиконкомі триває підготовка до конкурсу із призначення управителів багатоквартирних будинків на території Лебединської міської ради. Це стосуватиметься будинків, де досі не створені ОСББ та співвласники яких не прийняли рішення про форму управління будинком.

Відповідним рішення виконавчого комітету 20 листопада затверджені об’єкти (багатоквартирні будинки), щодо яких проводитимуться конкурси, та склад конкурсної комісії із призначення управителів багатоквартирних будинків.

Так, об’єктами першого конкурсу стануть багатоквартирні будинки на вулицях Дрьоміна, Героїв Майдану, Кутузова, Героїв Чорнобиля, Калинова, Лісова, Петропавлівська, Першогвардійська, Партизанська, Сумська, Тараса Шевченка, Леоніда Батютенка, Спартака, по провулку Верстатників та на площі Волі.

На другий конкурс виноситиметься управління багатоквартирними будинками по вул.Гастелло (колишнє військове містечко).

Головою конкурсною комісії визначена Ольга Зікєєва – перший заступник Лебединського міського голови.

Комісія має розробити конкурсну документацію для проведення конкурсу із призначення управителів та подати її на затвердження виконкому Лебединської міської ради.

До речі. Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» існує дві форми управління багатоквартирним будинком. Першаусі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком передаються управителю, або всі функції об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку. За другої форми мешканці можуть здійснювати управління власним будинком самостійно, шляхом самообслуговування.

Нині послуги з утримання будинків так і продовжують надавати ЖЕКи. Тарифи за їхні послуги затверджуються місцевою владою.

У разі ж проведення конкурсу із визначення управителів, ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за його результатами і регулюється винятково ринковими відносинами.