ЛЕБЕДИН. Свято юних талантів у ЗОШ №5

Звит Лебединськоъ школи 5

Традиційне свято шкільної родини завжди проходить урочисто, весело, із почуттям гордості за наших дітей. За тих, хто з юних років утверджує своєю творчістю, примножує розумом славу не лише Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, а й міста та області. Тому й назву воно отримало символічну «Свято вшанування творчих та обдарованих учнів», об’єднало школярів, батьків, учителів та відбувалося цьогоріч на сцені медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка.

Директор закладу Тетяна Нездоймишапка адресувала слова щирої подяки учням, педагогам, усім татам і мамам, розповіла про шкільні перемоги. А нам і справді є чим пишатися! У 2018-2019 навчальному році 42 учні стали переможцями ІІ (міського) етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін. Ми отримали 8 перших місць, 12 – других, 22 – третіх, відповідно посівши І рейтингову позицію. Переможцями ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін є учень 10 класу Ілля Косогоров – ІІІ місце в олімпіаді з інформаційних технологій (учитель Сергій Бондаренко) та учень 8-Б класу Руслан Лащенков, який не лише посів ІІІ місце з інформатики (учитель Сергій Бондаренко) та ІІ місце – із фізики (учитель Олена Колесніченко), а й захищав честь нашої області на ІV (Всеукраїнському) етапі, де виконував завдання за 10 клас.

Наша малеча, за підсумками проведення І-ІІ етапів Малих олімпіад серед учнів 3-4 класів, завоювала 10 призових місць. У командному заліку з математики учні 3-А класу (учитель Тетяна Буркотенко) посіли І місце, учні 4-А класу (учитель Ольга Яковенко) – ІІІ місце; із природознавства учні 3-В класу (учитель Тетяна Драгунова) – ІІ місце, учні 4-Б класу (учитель Ольга Лебединська) – ІІІ місце.

Одним із основних завдань сучасної школи є залучення творчо обдарованих учнів до науково-дослідницької та пошукової діяльності. І цього року наші вихованці гідно представили наш навчальний заклад: учениця 9-А класу Марія Убийвовк (учитель Олена Дрюхіна) у секції української мови посіла ІІ місце у конкурсі науково-дослідницьких робіт Малої академії наук у ІІ (обласному) етапі. На обласній конференції «Крок у науку» призові місця також дісталися нашим: І місце – учениця 11 класу Анастасія Кравченко (учитель Тамара Коваленко) та учениця 8-Б класу Анастасія Лазненко (учитель Світлана Хвостенко); ІІ місце – десятикласниця Софія Ткаченко (учитель Олена Василющенко) та учениця 9-А класу Дар’я Галушка (учитель Валентина Кобзиста).

Учні школи живуть цікавим, насиченим життям, розширюють коло духовних інтере­сів, беруть участь у творчих конкурсах – і перемагають. На обласних етапах перемоги у творчих конкурсах здобули: «Співуча веселка» – Анна Артюх – ІІ місце, Анна Березова – І місце; «Чисті роси художнє читання» – Анна Алєксєєнко – ІІ місце. Наші школярі гідно проявляють себе і в підкоренні олімпійських висот, а готують їх до цього Валерій Глух, Сергій Ткаченко, Микола Корчменко. Шкільні команди, які складаються із учнів 9-11 класів принесли перемоги у конкурсах: Дружин юних пожежних – ІІ місце у міському етапі; «Молодь за здоровий спосіб життя» – ІІ місце в обласному етапі; «Джура» – І місце у міському етапі. Підготували команду Альона Борисюк, Валерій Глух, Денис Хрін.

Високо оцінена в цьому навчальному році і робота педагогічних працівників школи – Подяками обласного управління освіти і науки за сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, досягнуті успіхи відзначені вчителі Сергій Бондаренко, Олена Колесніченко, Олена Дрюхіна. Слова вдячності та гучні оплески линули тим, хто сіє добро, як щедрий колос, дарує дитячій душі свої знання, любов, плекає рясні паростки знань, умінь, – Олені Василющенко, Олені Лобко, Валентині Скляровій, Заріні Лазненко, Аллі Ткаченко, Олені Дунай, Ларисі Шелеповій. Найтепліші привітання та найщиріші побажання за чуйність, за підтримку, за терпіння, за розуміння були адресовані батькам, від імені яких слова вдячності школі та педагогічному колективу сказала голова батьківського комітету Алла Петренко.

Яскраве свято прикрасили танці та пісні обдарованої молоді школи, які зачарували всіх присутніх та супроводжувалися гучними оплесками.

Тож школі є ким пишатися, до чого прагнути і куди рости. Є потужний потенціал творчої та обдарованої молоді, учительської та батьківської громади, а ще – велике бажання бачити свого учня, свою дитину успішною, потрібною людям і суспільству, потрібною Україні.

Олена ДРЮХІНА, учитель української мови та літератури.

Фото Олега КАСЬЯНОВА.

Звіт школи 5 Лебедина
Директор Лебединської школи 5