Лебедин «обігнав» Київ, Україну, США та Індію

Як уже раніше повідомляла «ЖЛ», у Лебедині дві доби поспіль фіксується по три підтверджених випадки захворювання на COVID-19. Якщо безвідносно ця цифра й не видається значною, то у співставленні з іншими даними не є втішною.

Для порівняння візьмемо до уваги показники, представлені  у  Системі моніторингу поширення епідемії коронавірусу РНБО України та дані про загальну кількість населення й проведемо нескладні підрахунки.

ЯК РАХУЄМО?

За формулою підрахунку поширення хвороби на кожні 10 тисяч населення. Чому саме 10 000? Бо населення Лебедина, за останніми доступними даними статистичних служб, складає 25027 осіб, тож будемо оперувати цифрами більш зрозумілими для нас.

Формула розрахунку – К=a/b*10000

a – число випадків захворювання; b – середня чисельність населення.

Тож за останню добу коефіцієнт поширення хвороби у Лебедині у розрахунку на 10 тисяч населення склав майже 1,2. При цьому всеукраїнський показник (враховуючи статистичні дані про кількість населення – 41 762 000 осіб) за останню добу дорівнює 0,58.

Більше того, показник «останньої доби» по США, які перебувають на першому місці у списку за кількістю виявлених випадків з початку пандемії, складає близько 0,4, Індії – 0,57, Росії – 0,33.