ЛЕБЕДИН. Наш округ із першим кандидатом

лебединсьці переобиратимуть народних депутатів

20 червня закінчується термін висування кандидатів у народні депутати до Верховної Ради України 9 скликання. Станом на вечір 18 червня ЦВК реєструвала бажаючих стати народними обранцями сотнями.

Сумщина протягом усього терміну реєстрації залишалася досить пасивною щодо висування кандидатів і мала один із найнижчих показників в Україні. Найактивніше «висувалися» у Дніпропетровській області – 64 претенденти, та у Києві – 45. Поряд із Сумщиною у списку областей, яким нардепи видавалися «непотрібними», були Тернопільська та Чернівецька.

Нагадаємо, що на Сумщині діє шість виборчих округів. Так, першими в нашій області зареєстровані Ігор Шкурат та Анатолій Кобзаренко на 161 окрузі із центром у Ромнах (Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський, Роменський райони та частина Конотопського). Пізніше зареєстрований Денис Сокур, який вирішив балотуватися по 157 округу із центром у Сумах (Ковпаківський та частина Зарічного району обласного центру та село Піщане). Олександр Ананьєв висунув свою кандидатуру по 159 округу з центром у Глухові (Путивльський, Середина-будський, Ямпільський, Глухівський райони та частина Кролевецького).

Список кандидатів у народні депутати по 162 округу, куди входить Лебединщина, довго залишався пустим. До речі, діючий народний депутат від нашого округу Владислав Бухарєв був обраний до Верховної Ради України у 2014 році. Тоді за єдиний депутатський мандат від Лебедина, Охтирки, Тростянця та Великої Писарівки боролися аж 18 кандидатів. Нещодавно його призначено головою Служби зовнішньої розвідки України, тож балотуватися в народні депутати знову він навряд чи буде. Першим же кандидатом у нашому окрузі, за попередніми даними, зареєстрований висуванець політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», підприємець Ігор Шарай.

Нагадаємо, що продовжується розгляд справи щодо конституційності Указу Президента України про розпуск Верховної Ради, тому наразі не відомо, яким буде вирок Конституційного Суду України. Якщо Володимир Зеленський програє, то, відповідно до законодавства, вибори відбудуться, як і планувалося попередньо, 27 жовтня 2019 року.