ЛЕБЕДИН. Містяни вшанували Героїв Небесної Сотні

Як і повідомляла «ЖЛ», 20 лютого у Лебедині відбувся мітинг біля кам’яного хреста «Воїнам, які віддали свої життя за Україну». Представники влади, учнівська та студентська молодь, небайдужі містяни зібралися, щоб вшанувати пам’ять полеглих під час Революції Гідності Героїв Небесної Сотні.

Шість довгих і не зовсім простих років відділяють нас від тих пам’ятних подій осені 2013 – зими 2014 років. У лютому під час сутичок на Майдані Незалежності в Києві загинуло понад 100 осіб. Правоохоронці, які виконували накази злочинної влади, стріляли по захищених лише дерев’яними щитами та звичайними пластмасовими касками мітингувальниках. Найкривавішими днями сутичок Революції Гідності стали 18-20 лютого.

Про це та багато чого іншого згадав у своїй промові міський голова Олександр Бакликов. Головним у його зверненні став заклик до всіх українців жити з гідністю, аби не посоромити ні себе, ні честь Небесної Сотні.

Присутні вшанували пам’ять загиблих на Майдані та Сході України хвилиною мовчання, а також покладанням квітів до підніжжя хреста. Восьмикласники ЗОШ№1 повісили паперових журавликів на дерево, поблизу пам’ятника. Поробки, як символи чистих душ Героїв Небесної Сотні, виготовили вихованці центру позашкільної освіти. Мистецьке обрамлення заходу забезпечили солістки МЦКД Олена Демиденко та Світлана Циханська.

Завершився захід, традиційно, під звуки Державного Гімну України.

[rl_gallery id=”4209″]