ЛЕБЕДИН. Літо прийшло, перевірки принесло

Лебединський лабораторний центр

– Певно, не те щось з’їла, – так майже завжди «встановлюють діагноз» знайомі, коли починаєте скаржитись на дискомфорт у шлунку та кишечнику. І, знаєте, в цьому є рація.

Гострі кишкові інфекції та харчові отруєння здебільшого і спричиняються саме після вживання неякісної їжі. Епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекцій у травні поточного року по м. Лебедину є нестійкою, має тенденцію до зростання. Тому на засіданні міської комісії з ТЕБ і НС від 25 квітня 2019 року прийнято рішення, яке зобов’язує власників об’єктів громадського харчування укладати та проплачувати договори на проведення необхідного лабораторного контролю виробництва з Лебединським міськрайонний відділом ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Для профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь мікробної природи серед споживачів проводиться мікробіологічний контроль безпеки продукції підприємств громадського харчування. Виявлення збудників інфекційних хвороб у значній кількості свідчить про порушення умов і термінів зберігання як сировини, так і готових страв, про незадовільний санітарно-гігієнічний режим виробництва. При одержанні незадовільних результатів лабораторних досліджень власник зобов’язаний виконати відповідні санітарно-гігієнічні заходи, посилити контроль за дотриманням персоналом вимог санітарних правил, провести санітарний день із генеральним прибиранням приміщень та додаткові заняття з персоналом із санітарного мінімуму.

Частина закладів громадського харчування міста у 2019 році уклали договори на проведення досліджень їхньої продукції. Це кафе «Вікторія», кафе-бар «Адреналін», кафе «Княжий», кафетерій «Валерія», а також підприємства ПП «Контакт», ФОП «Лук’яненко», їдальня ДП «Лебединське лісове господарство», ТОВ «Маковичок». Інші ж заклади громадського харчування не досліджують свою продукцію на мікробне обсіменіння, на наявність бактерій групи кишкових паличок, патогенної міркофлори, в т. ч. сальмонел, золотистого стафілококу. При порушенні вимог санітарних правил вживання продукції саме таких закладів може бути небезпечним для здоров’я людей.

Василь БРАГА, завідувач Лебединського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України».