ЛЕБЕДИН. Крім планових питань

Лебединська міська рада

Переглянувши порядок денний чергової сесії міської ради, можна було сподіватися, що вона пройде злагоджено та швидко. На розгляд депутатів, яких зібралося 22, виносився всього лише 21 проект рішень. Однак присутність на сесії гостей, свідчила, що, окрім планових питань, депутати почують і дещо нове.

На початку сесії секретар міської ради Оксана Древаль повідомила про зміну назви однієї з фракцій. Відтепер у міській раді діятиме депутатська фракція «Європейська солідарність», яка раніше носила назву БПП «Солідарність».

Першим було прийнято до відома звіт постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів, ринкових реформ і управління комунальною власністю за звітний період із жовтня 2018 по вересень 2019 року. Так, протягом цього часу відбулося 12 засідань постійної комісії, на яких були присутні: Оксана Карпенко (голова комісії) – 12,  Тетяна Фролова – 11, Віктор Рева – 10, Сергій Костюков – 8, Дмитро Коваленко – 7, Юрій Дяченко – 6 разів. Член комісії Дмитро Морозов протягом року не брав участі ні у роботі комісії, ні сесіях міської ради.

Переважна більшість винесених на розгляд проектів рішень, як і завжди, стосувалася земельних питань. Депутати одноголосно затвердили нове Положення про відділ молоді та спорту виконавчого комітету міської ради, внесли зміни до ряду програм. Так, було підтримано виділення додаткових коштів у сумі 6 823 гривні для забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів закладів освіти. На запитання одного з депутатів, чи повинні батьки малечі дитсадків міста здавати овочі, в.о. начальника відділу освіти Тетяна Гримайло відповіла, що ці установи будуть забезпечені овочами за рахунок міського бюджету, тому батькам дошкільнят немає такої необхідності. Хоча ніхто не буде проти благодійної допомоги від батьків тими ж таки овочами чи коштами.

Після розгляду порядку денного депутатам запропонували обговорити інші нагальні питання. До мікрофона запросили Червленівського сільського голову Володимира Ященка, який і розповів, із чим прибула делегація. Питання гостей стосувалося підвезення червленівських дітей до навчальних закладів міста і у зворотньому напрямку. Через недовиконання у сільського бюджету, на жаль, відшкодувати всі затрати на перевезення дітей, сільська рада не має можливості. Тож депутатів та керівництво міста просили врахувати цей факт і не припиняти підвозу дітей.

Понад годину тривала бесіда між представниками сільської громади, депутатським корпусом та керівництвом міста щодо фінансування цього шкільного автобуса. За цей час встигли обговорити і об’єднання громад Лебедина і Червленого, і зміну місця реєстрації окремих установ і організацій з міста на район для перенаправлення податків до районного бюджету. Однак на конкретні питання «А що ж робити батькам і дітям?» гості відповіді так і не отримали. Детальніше про це читайте в цьому ж номері «ЖЛ».