ЛЕБЕДИН. Їжачки та кроленята теж бувають кусачими

у Лебедині кусаються їжачки

Протягом І півріччя 2019 року на Лебединщині зафіксовано 33 укуси людей домашніми та дикими тваринами. Про це та інше під час апаратної наради у міській раді поінформував начальник районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Олександр Скварча, звітуючи про стан епізоотичної ситуації на території міської ради.

Незважаючи на те, що тварини продовжують «показувати зуби» і дещо гострити їх об людей, епізоотична ситуація на Лебединщині доволі радує. Для порівняння: у 2018 році у місті було зареєстровано 3 випадки сказу (вул. Степна, 1; вул. Кобижча, 338; вул. Боднівка 3А), що підтверджено експертними висновками Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. А от протягом І півріччя 2019 року на території міської ради випадків сказу диких та свійських тварин не зареєстровано. За словами Олександра Скварчі, ситуація щодо цієї хвороби сьогодні хоч і напружена, але контрольована.

Як уже згадувалося раніше, за 6 місяців 2019-го зареєстровано 33 укуси людей тваринами: із них 13 – бродячими собаками, 17 – домашніми, 2 – домашніми котами і 1 – кроленям. Якщо брати до уваги минулорічну ситуацію, то за весь 2018-й було зафіксовано 83 укуси людей тваринами, а до переліку звичних «кусючих» тварин додалося ще й два їжака. Цьогоріч же, як свідчить статистика, їжаки агресії не проявляли.

Як стверджує Олександр Скварча, серед населення постійно проводиться роз’яснювальна робота про небезпеку сказу та заходи щодо профілактики та боротьби з захворюванням.

Згідно з Планом протиепізоотичних заходів фахівцями Лебединської міської лікарні ветеринарної медицини проводилися ветеринарно-профілактичні заходи. Так, за 2018 рік щеплено проти сказу 1990 собак, 1710 котів; за 2019-й – 1215 собак, 950 котів, 50 голів ВРХ (ДПТНЗ Лебединське ВПУ). 

Питання щодо профілактики сказу перебуває на щоденному контролі, запевняють спеціалісти, однак не забувайте зайвий раз поводитися обережно як зі свійськими, так і із дикими тваринами, навіть якщо вони здаються на перший погляд доволі спокійними та мирними. Бережіть своє здоров’я!