ЛЕБЕДИН. До роботи у літній період готові «задовільно», порушень вистачає

Товар у Лебединських магазинах

Робочою групи з обстеження підприємств харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування (у складі фахівців Лебединського районного управління Держпродспоживслужби в Сумській області та представників виконавчого комітету Лебединської міської ради) проведено обстеження підприємств харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування міста. Інформацію про підсумки роботи групи оприлюднив на апаратній нараді у міській раді начальник відділу торгівлі, побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів Олексій Харченко.

Всього у м .Лебедині здійснюють торгівлю 90 підприємств продовольчої групи товарів, 24 підприємства громадського харчування та 1 продовольчий ринок, працюють 7 підприємств харчової промисловості (ТОВ «Стар-Майстер», ковбасний цех ТОВ «Лебединські ковбаси», ПрАТ «Лебединський хлібозавод», ФОП Шушвалова І.І., приватне підприємство «Контакт», кондитерські цехи ФОП Ворожко В.І., ТОВ «Маковичок»).

При обстеженнях ПО «Лебединський ринок» виявлені такі порушення:

  • випадки реалізації харчових продуктів, які заборонені законодавством: без документів, які засвідчують якість та безпеку, відсутність товарно-транспортних накладних,
  • реалізація кондитерських, кулінарних виробів з м’яса, риби, птиці домашнього виготовлення,
  • реалізація грибних, м’ясних, рибних та овочевих консервів, виготовлених в домашніх умовах,
  • реалізація курячих яєць без супровідних документів, не маркованих;
  • в м’ясному павільйоні – реалізація фаршу;
  • випадки реалізації молока та олії у ПЕТ-пляшках невідомого походження.

На підприємствах харчової тopгівлі:

– порушуються температурні умови при реалізації швидкопсувної продукції, в холодильному обладнанні для зберігання харчових продуктів відсутні термометри;

– недостатньо підтоварників, тому частина харчових продуктів зберігається безпосередньо на підлозі;

– відсутні маркувальні ярлики – із назвою підприємства-виробника, зазначенням дати та часу виготовлення, терміну реалізації на кондитерських та ковбасних виробах, соленій та в’яленій pибi;

– порушуються правила товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів;

– не промаркований розробний інвентар.

Фізичні особи-підприємці (їх реалізатори) несвоєчасно проводять прибирання торгових місць; не мають належних умов для дотримання правил особистої гігієни (забезпечення рукомийниками, миючими та дезінфікуючими засобами); не дотримуються правила особистої гігієни – відсутній санітарний одяг; несвоєчасно проходять медичний огляд.

Фізичні особи-підприємці не створюють умови для зберігання, реалізації продуктів харчування, не дотримуються правил товарного сусідства. Відсутній їхній контроль щодо термінів реалізації продуктів.

На підприємствах громадського харчування:

– не дотримуються належні умови для зберігання, реалізації харчових продуктів (t +2 … +4 °С). Підприємства не забезпечені достатньою кількістю холодильного обладнання з терморегулюючими приладами з контролю температурного режиму;

– не дотримуються правила товарного сусідства;

– приймаються та закуповуються харчові продукти без супроводжуючої документації, яка засвідчує якість та безпечність.

Керівники закладів допускають виготовлення та реалізацію харчових продуктів високого епідеміологічного ризику: м’ясних, рибних фаршированих страв, паштетів, салатів заправлених (майонезом, сметаною), страв із грибів – солених, маринованих, сушених, дикорослих без супровідної документації, яка засвідчує їх безпечність, млинців (з сиром з непастеризованного молока), холодців із м’яса, риби, птиці, пиріжків з ліверним фаршем тощо, а також допускаються м’ясні, рибні кулінарні, кондитерські вироби домашнього виготовлення.

Виявлені випадки допущення до приготування страв сторонніх осіб без пройденого медичного огляду!

Тож зібравшись із друзями до кафе на чашку кави, чи купуючи продукти до родинного столу, не забудьте для початку хоча б роздивитися довкола. Якщо котрийсь із продавців не соромиться неподобства навіть на очах покупів, здогадайтеся, що у такому випадку можна знайти за «кулісами»! То, можливо, варто пройти мимо та обрати інше місце відпочинку чи покупок, з більш сумлінним персоналом? Особливо, влітку, коли все вищезгадане може стати причиною не тільки зіпсованого настрою, а й гострої кишкової інфекції. Будьте уважні!